Pas in de tweede helft van 1960 kwam zij voor het eerst naar Nederland. Toen opa erg ziek was, mocht ze overkomen. Van haar orde mocht ze niet in het huis van opa komen. Eenmaal afstand gedaan van de maat schappij moest je je dat helemaal ontzeggen. Je mocht dus bij niemand meer in huis, alleen maar in kloosters. Ze mocht opa wel zien, maar alleen door het raam. Oom Siem, oom Jan, en oom Arie Slijkerman hebben haar toen vastgepakt en het huis in gedragen. „Ziezo, je bent nu niet naar binnen gegaan, maar naar binnen gesjouwd, dat heb je niet zelf gedaan". Toen was ze binnen en moest ze binnen blijven. Ze vond dat de ooms gelijk hadden en is op dat punt „in zonde" gaan leven. Na dit voorval ging ze ook bij haar zusters en broers naar binnen. Toen opa weer opknapte, vertrok ze weer naar Indone sië. Acht jaar later kwam ze terug naar Nederland en verhuisde ze naar het klooster in Driebergen. Af en toe mocht ze dan langskomen. Ze droeg altijd een habijt, dat stond haar wel netjes. Tante zuster in burgerkleren zou vreemd zijn geweest. In 1987 is ze overleden. Tante zuster is altijd erg bij de familie betrokken geweest. Later is mij duidelijk geworden dat ze heel veel van al haar broers, zusters, neven en nichten wist uit de vele correspondentie die zij met Nederland had. Een vriendin van haar, die ook in dat klooster was, kwam uit 't Veld, zuster Jong. Ze werkten veel samen. Ik herinner me tante zuster als een lieve, hartelijke en humoris tische vrouw. Familie Tesselaar in Zijdewind v.l.n.r.: Aaf, Piet, zuster Gerarda, Niek, Alie. achter: Jan (kruimel), Siem en Cor Op de foto links zuster Gerarda in Djakarta.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2009 | | pagina 13