Zuster Gerarda Pa's oudste zus heette Trien. Zij ging op 18-jarige leef tijd in het klooster. Veel meisjes kozen destijds voor het klooster omdat ze daar een relatief goed leven hadden. In het klooster hadden ze geen armoede, geen kwaaie man en geen sliert kinderen. Plus de wetenschap dat je goed werk deed en de hemel verdiende. Ze zat bij een strenge orde: de ursulinen van de Romeinse orde. Ze werd uitgezonden naar Indonesië. Hier heeft ze 40 jaar gewerkt. Ze werkte daar zonder vakantie, zonder terugkeer naar Nederland. Ze is nooit erg duidelijk geweest over haar werkzaamheden aldaar. Later heb ik begrepen dat ze voornamelijk handwerkles gaf. Af en toe zei moe dat we weer een brief moesten sturen naar tante zuster (zo noemden we haar). We vroegen ons dan af wat we moesten schrijven, maar moe deed dan suggesties. We schreven allerlei deugdzame verhalen. Over kattenkwaad konden we niet schrijven, anders las moe dat ook. We kregen altijd antwoord, opgenomen in een lange brief naar pa en moe. In Zijdewind, vlak bij de koeienkerk in de hoek tussen café Landmans Welvaren en het winkeltje van Buren stond het boerderijtje van mijn grootvader. Opa Kees Tesselaar. Het gezin van mijn opa telde acht kinderen. Familiefoto's tonen bijna altijd zeven kinderen. Dat kwam omdat de oudste dochter Trien al op heel jonge leeftijd naar het klooster van de zusters ursulinen in Driebergen ging. Zij kreeg toen de kloosternaam Gerarda. Zij werd geboren op 31 januari 1904 in Tuitjenhorn en overleed op 1 februari 1987 in Driebergen. Op verzoek van de redactie van 't Is Mooi Weest hierbij het stukje dat ik over haar schreef in mijn boekje: Jeugdherinneringen. In Zijdewind, vlak bij de koeienkerk in de hoek tussen café Landmans Welvaren en het winkeltje van Van Buuren stond het boerderijtje van mijn opa, Kees Tesselaar. Thans bewoond door het gezin Johan en Nen Burger. Zuster Gerarda in haar kloosterhabijt

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2009 | | pagina 12