Voorwoord Geachte abonnee, Ons najaarsnummer dat traditiegetrouw rond Kerstmis bij u in de bus valt, bevat zoals u dat van ons gewend bent tal van interessante artikelen. Maar eerst willen wij even terugblikken naar vijfjaar oudheidkamer. Het pand van de familie Hoebe-Van Schagen waarin ons bescheiden museumpje was gevestigd, hebben wij in september jl. verlaten. Stukken van interieurs en andere daar tentoongestelde voorwerpen zijn hier en daar uitgeleend aan andere musea hier in de omgeving. Met name wil ik hier Betsy Bakker-Groen en Frans van der Eng van harte bedanken voor de wijze waarop zij de afgelopen vijfjaar zorg hebben gedragen voor deze toonkamer. Een mooiere locatie was niet te bedenken. Met mevrouw Hoebe-van Schagen waren destijds goede afspraken gemaakt. Er was veel belangstelling voor de oudheidkamer en ook onze schooljeugd kwam regelmatig op bezoek en nam kennis van de geschiedenis van onze dorpen. Door de grote etalageruiten was het voor het publiek mogelijk om ook buiten kennis te nemen van een interieur van een woonkamer uit lang vervlogen tijden. Bij de opbouw en verwijdering van dat interieur kregen we de hulp van Sjaak Stroet, die ons hierbij terwille was. Graag trekken wij weer in een ander pand, maar dat ligt natuurlijk niet zo gemakkelijk. Mocht u toevalligerwijs iets weten of ruimte beschikbaar hebben, dan houden wij ons aanbevolen en kunt u onze bestuursleden daarvan op de hoogte stellen. In deze aflevering vindt u het vervolg van Herman Hartman van der Woude, een terugblik op tachtig jaar pinksterfeesten te 't Veld en de laatste aflevering van de geschiedenis van 't gilde, onze voormalige jeugdbeweging. Nog altijd is het mogelijk voor nieuwe leden om alle nummers vanaf 2000 te bestellen. Meerdere malen bereikten ons verzoeken om alle edities te leveren. Ten slotte melden we dat we kritisch zullen staan tegenover het plan van een brede school in 't Veld als het gaat om het pand van de Mariaschool aan de Rijdersstraat 59, dat op de gemeentelijke monumentlijst staat. Inmiddels is er in 't Veld en Zijdewind al genoeg gesloopt. Panden met bepalende architectuur willen wij graag behouden voor het nageslacht. Wij wensen u bovenal weer veel leesplezier met dit nummer met artikelen over het rijke verleden van onze dorpen. drs. Jan J. Jong, voorzitter

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2008 | | pagina 3