Piet Blankendaal met het bruidspaar Takken en Edita, dochter van Lena Takken. Tussen de bomen is nog net een punt te zien van de riante woning van de familie Verhoog die op de plek van de stolp is gebouwd. Linksaf ligt de Valbrugweg; net voorbij het huis gaat u rechtsaf de Koggeweg in. Zoon Piet was inmiddels groentehandelaar. Bij huis werd een winkeltje ingericht in één van de schuren. Dit werden vroeger ook wel boeten genoemd. Zo stond dat ook nog in het koopcontract: huis met twee boeten. Elk jaar kwamen er ook een paar turfschuiten om hun waar te lossen. Dat bracht Piet op het idee om ook in brandstof te gaan handelen. Nu was dit niet alleen een idee maar het werd nog uitgevoerd ook. Takken was vrachtrijder, groentehandelaar en nu ook nog brand- stoffenhandelaar. Dus werden er weer schuurtjes bijgebouwd want alles moest toch wel onder dak. De brandstof moest droog blijven en er kwam ook een boet voor paard en wagen. Een boetje heeft jarenlang gedeeltelijk op grond van een ander gestaan. Dit werd later ontdekt door een meting van het kadaster. Er was op dit stukje grond het recht van erfpacht van de Rooms Katholieke Kerk van 't Veld. Dit stukje grond mocht voor onbepaalde tijd gebruikt worden. Zo regen de jaren zich aaneen en werd vader Arie ook een dagje ouder. Hij heeft op een gegeven moment het plan opgevat het hele spul over te doen aan zoon Piet. Deze heeft in 1910 alles gekocht voor de som van vijf tienhonderd gulden met de belofte dat zijn vader Arie en moeder Hendrikje Koomen er mochten blijven wonen tot aan hun dood toe. Deze afspraken waren opgete kend door meester Adrianus Petrus Hendrik de Lange, notaris te Alkmaar. Hoe of wat vertelt deze geschiede nis niet, maar Piet kreeg later verkering met Johanna van der Linden, dochter van een siersmid in Alkmaar. Heel veel jaren heeft deze verkering wel niet geduurd want zij zijn gehuwd in het jaar 1912. Uit dit huwelijk is één kind geboren, een dochter die de naam He lena kreeg. Toen Lena een jongedame werd, kreeg zij verkering met Piet Blankendaal. Deze heel goede man kon het met vader Piet wel vinden. Ze konden goed met elkaar opschieten, maar de jongste Piet zag de toe komst voor de kolenhandel niet zitten. Hij begreep dat de opkomst van de haard en de centrale verwarming de dood voor de kolenboer was. Dat vader Takken heel veel van zijn dochter en schoon zoon hield, heeft hij wel bewezen door huis en erf aan hen te schenken. We weten dit omdat een notaris deze schenking heeft vastgelegd. Piet is ook getrouwd met zijn Leentje en zij hebben samen twee dochters ge kregen. Vader Piet, de zwarte Piet Takken, heeft nog een tijdje in een bejaardenwoning in Obdam gezeten. Piet Blankendaal, de vader van Corrie en haar zusje, is helaas ook veel te jong overleden. Toen de meisjes de deur uit waren en allebei gehuwd waren, is moeder Lena bij zwager Jo gaan wonen. Deze had ook al vroeg zijn vrouw verloren. Zo hadden ze samen nog gezel schap en kwam ook weer de warme hap op tafel, want die is toch onontbeerlijk in het dagelijkse leven. De naam Takken is in onze dorpen historie geworden, maar voor velen nog een herinnering, die blijft voort bestaan. In 1970 is op de plaats van de familie Tak ken een nieuwe woning gebouwd, zeg maar een villa, door W. A. de Jong. Wim de Jong was de directeur van bouwbedrijf De Jong en heeft er enkele jaren gewoond. Nu wordt dit stekje bewoond door de familie Verhoog. Deze mensen hebben er nog een paar stukjes grond bij kunnen kopen. Zo hebben zij van de tuin een mooi pa radijs gemaakt, zodat het er prettig en mooi wonen is. Midden in de tuin staat een klein huisje waar je gezellig kan koffie drinken tijdens de mooie zomer-avonden en kunt genieten van de vogels bij de ondergaande zon.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2008 | | pagina 20