Voorwoord Geachte abonnee, Voor u ligt alweer het zestiende nummer van ons lijfblad: 't Is mooi weest. Na elke editie krijgen we positieve reacties en wordt ons dikwijls de vraag gesteld, waar we al die feiten en wetenswaardigheden vandaan hebben. Buiten de directe bronnen van dorpsgenoten, die nog veel van vroeger weten, zijn er meerdere instanties die zich met het registreren van geschiedenis bezighouden. Niet alleen de historische verenigingen in tal van dorpen en steden, maar ook het Westfries Genootschap besteedt veel tijd aan het verleden. Het Meertensinstituut te Amsterdam doet veel studie naar folklore en oude volksgebruiken. Als het om stamboomonderzoek gaat, kan je terecht bij het regionale archief te Alkmaar of bij het West-Fries archief in Hoorn. Het zal u duidelijk zijn dat artikelen buiten het op schrift stellen, buiten de redactionele verwerking en opmaak veel tijd voor onderzoek vergen. Dat blijkt zeker uit het verhaal over de sloper van de Zijdewindse kerk in 1649. Uw reacties sterken ons in de wetenschap dat we op de goede weg zijn. We stellen het zeer op prijs wanneer u kennissen en familie attendeert op ons blad. Zo helpt u als lezer 't Is mooi weest in stand te houden. Deze keer gaan we nog eens op zoek naar de middenstand rond de Mariaschool. Verder kunt u kennismaken met de florerende jeugdbeweging van onze dorpen in de zestiger en zeventigerjaren. Ook komen er weer enkele families voor het voetlicht die gedurende een bepaalde tijd in onze dorpen hebben gewoond. Natuurlijk feliciteren we vanaf deze plaats het Pinkstercomité van 't Veld met zijn tachtigjarig bestaan en wensen het nog vele goede jaren toe. Ongetwijfeld zullen we eens een uitgebreid artikel aan dit comité wijden. Wij wensen u allen veel leesplezier en vergeet niet uw omgeving te enthousiasmeren voor ons blad. Het is het lezen alleszins waard. drs. Jan J. Jong, voorzitter

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2008 | | pagina 3