1. Bouw woning Zwarteweg 20, huis van Piet Wijnker, nu bewoond door Mark Wijnker. Voor v.l.n.r. Wim, Vader Jaap, Thijs Ligthart, Arie Burgmeijer. Boven staand: Sjaak, Joop Slippens, Kees Ursem, Siem, Kees Ligthart. 2. Bouw woning Rijdersstraat 48a van de weduwe de Boer. Voor v.l.n.r. Wim de Boer, Piet Burgmeijer, Piet de Boer, Siem de Boer. Boven: uiterst links nn, dan Arie Burgmeijer, Jaap de Jong en Jan de Boer. 3. Jaap de Jong met zijn vervoermiddel de bakfiets, rond 1940 4. Bouw Maria Mater, links Jaap de Jong, rechts Willem Ligthart. 5. Foto uit 1962 met de eerste bedrijfsauto, v.l.n.r. Jan, Niek Blom en Siem. 6. Nieuwbouw van het bedrijf aan de Leijerpolderweg. v.l.n.r. Niek Blom, Jaap de Jong, Siem de Jong, Thijs Ligthart, Jan de Jong, Sjaak de Jong, Wim de Jong, Joop Slippens, Arie Burgmeijer, Jaap Poland, twee man onbekend en uiterst rechts Jan Schiebroek. maar weinig bier gedronken. Dat een andere hobby van hem, motorrijden, uiteindelijk tot zijn dood zou leiden, was domme pech. Hij verongelukte in 1966 bij de afslag crematorium te Schagen. Vlak daarvoor in dat jaar was zijn zus Annie Jong- de Jong ook door een verkeersongeval om het leven gekomen. Eerder was zijn broer Piet al plotseling gestorven. Voor de familie De Jong een triest jaar. Zijn zonen hebben na dit alles de draad goed opgepakt en met hard werken veel bereikt. Daar aan de Ley- erpolderweg wapperen nu de vlaggen van bouwbedrijf De Jong en wordt in werkplaatsen, magazijn en kantoor hard gewerkt om bedrijven en particulieren fraaie woonlocaties te verstrekken. Het werk gaat daar door dankzij de derde generatie De Jongen.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2008 | | pagina 25