We werden groter (12) en zo kon het gebeuren dat Jan van Diepen en Theo Schouten een weekend voorstel den in tenten bij de oude boerderij bij de familie van Diepen in De Kampen. Ver van de bewoonde wereld, via de Zwarteweg overgaand in een pad naar het gemaal, rechtsaf via Jan Ursem en Adrie Wijnker, over een steeds slechter wordend pad en op een oude dijk naar voornoemde boerderij. Vlak ernaast lag de toen al totaal opgedroogde ringsloot (zie foto). Het is 1957. We kookten zelf ons eten. Er werd hout gesprokkeld en het festijn kon beginnen. Een viertal tenten werd opgezet. Het werd een prachtig weekend waar het samenwerken er door de jeugdleidsters al vroeg werd ingepompt. Maar...wij gingen ook mee in de vaart der volkeren. In 1958 gingen we per fiets naar Texel. Een onvergetelijke gebeurtenis. Hier was o.a. Wim van de Wiel onze gedreven begeleider. Er was ons vooraf op het hart gedrukt de spullen goed en solide in te pakken om ze vervolgens op de bagagedragers vast te binden. Maar de lucht werd donkerder en donkerder. We reden net voorbij 't Zand toen de kartonnen dozen van Jaap en Theo Ursem het begaven. Tandpasta, ondergoed, sok ken, alles belandde op het rijwielpad. De oversteek van Den Helder naar toen nog Oudeschild werd gemaakt met de oude Teso-boot „De Dokter Wagemaker''. Je zat onder in de schuit en via de patrijspoorten zag je het zeewater voorbijflitsen. We hebben er toen een pracht- week gehad. Sportcompetities voerden er de hoofdtoon. We kwamen allen weer zeer voldaan thuis. In 1957 verbleven we ook een week in Callantsoog. In de duinen waren toen nog zeer veel bunkers. Er waren zelfs militairen, die we allemaal zo konden benaderen. Onvergetelijk was de broodruil die we als jongens van 12-13 jaar deden tegen ingeblikte kapucijners. Vers in mijn herinnering ligt nog dat we (rond 1958) van de Belkmerweg naar de kerk in 't Zand liepen. Een flinke tippel. Ook werd er een bezoek gebracht aan het Wildrijk bij Sint Maartensbrug. Heden ten dage voor velen een prachtige floraplaats. In 1959 gingen we op de fiets naar Vogelzang met Jan van Diepen en Theo Schouten. Daar waren we bij de waterleidingduinen. Een prachtig gebied met zijn vele meren. Het was 1960 toen we naar Blaricum gingen, naar thee huis „Rust wat". Later is er vanaf die locatie nog een tv- programma uitgezonden op de zondagmorgen, maar dit terzijde. Hier was de voltallige jeugdleidersstaf aanwe zig: uiteraard Jan van Diepen, ook Herman Bierman met zijn te korte pootjes, Rinus Slippens, Theo Schouten, Joop Jong, Sjaak Keesom en Gies van Waesberghe. Onze tenten stonden aan een meertje/ijsbaan aan de bosrand. Dit heeft ook veel onuitwisbare herinneringen achter gelaten. We gingen per fiets (dat jaar werd alles gebracht) naar de KRO-studio's, waarvan ik nog een foto heb. Twee dagen later togen we fietsend naar de Amstel bierbrouwerijen, toen nog in hartje Amsterdam. Iemand kreeg een lekke band, hup bij Gies achterop en doorrijden maar! In diezelfde week togen we 's avonds naar Amersfoort over de stikdonkere bospaden! Gies natuurlijk voorop. Deze „kei" was niet omver te krijgen. We gingen naar de film. Ik herinner mij de titel nog: „Conny, een meisje van zestien". Heel laat gingen we weer teug van Amersfoort naar Blaricum. Bij hotel „De Witte Bergen" (bij velen wel bekend) het donkere bos weer in. Het waren voor die tijd prachtige belevenissen. In al die jaren zijn er op al die kampen vele mooie, sportieve sportcompetities gehouden. De dag begon altijd met corvee en inspectie der tenten. Dat was een stipt gebeuren. Orde en netheid stonden hoog in het vaandel. Hier vielen ook punten mee te verdienen. Het aantal broden dat versneden werd met de oude machine van de familie van Diepen was ontzettend. Zo'n 40 tot 50 hongerige jongens, dat telde flink aan. We hadden zelfs pater Demmers mee. Die droeg 's morgens in de buitenlucht de heilige mis op. Dit mag toch niet onvermeld blijven. En ik denk, zo'n 50 jaar terugkijkend, dat een woord van waardering en dank aan de jeugdleiders en -leidsters in die tijd, namens alle jongens die mee waren, zeker op zijn plaats is! Gerard Jong. Midden: 1963. v.l.n.r. staand: Truus Keesom, Nel Wit, pater De Groot, Alie de Boer, T. Stadegaard, Nel Groen, Annie Jong, Bep Keesom, Ida Koenis. Joke Blom en Tiny Jong Voor: Gerard Jong, Jan van Diepen en kapelaan Fritschy

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2008 | | pagina 13