VOLMACHT te C 4 Herinneringen van Nel Groen Ik werd als kookster gevraagd voor het kamp bij Cal- lantsoog bij Vermuijen. Dit waren drukke en bezige dagen. Stapels brood smeren, beleggen en klaarmaken. Ook werden er pannen soep en warm eten gekookt of pannenkoeken gebakken. Als alles aan kant was, begon je alvast voor de volgende dag te zorgen. Het jaar daaropvolgend ging ik mee als begeleidster, zo ging dat meestal. We moesten op cursus in Bloemendaal, waar we in contact kwamen met begeleiders en begeleidsters uit Waarland en 't Zand. Het was een gezellig geheel en je stak er veel van op. Hierna kwamen er meer avonden binnen ons rayon. Waarland, 't Zand en 't Veld waren dan ook vaak samen met o.a. de uitwisseling van de sportdag. Je had een keer per week een bijeenkomst in of bij het dorpshuis dat aan het kerkenpad stond. Hier ging je sport of spel doen. We hadden soms wel 15 of meer jongens in dat uur. Onze hoogtepunten waren de ouder avonden in café Blankendaal te Zijdewind of de sport dag samen met 't Zand en Waarland. Op kamp gaan in Egmond of Bakkum was ook erg leuk. Vrijdags vond daar dan een kampvuur plaats waarbij ouders en familie werden uitgenodigd. Het werd een heel gezellige avond met zang en sketches. Ook waren de kinderen blij dat ze hun ouders weer zagen. De volgende dag moesten ze alles opruimen en afbreken en gingen ze weer op huis aan. Ook hadden we een aalmoezenier. Ik herinner me kapelaan Fritschy, die in zo'n week met alles mee deed. Aan sinterklaas werd ook veel aandacht besteed en ook aan Palmpasen. Het Froda zijn bij de Rakkers, zoals de jongensgroep heette, gaf veel werk maar ook veel voldoening. Dit was mijn bijdrage als leidster van 't Gilde Jong Ne derland. Groetjes, Nel Groen. de hoofdcommissaris en hoofdaalmoezenier van gÜd*»jong nederland van de Katholieke Jeugdbeweging verlenen hierbij volmacht aan om op te treden als Rakkersleidster van het Sint .Martinus-Gilde 's-Gravenhage, no. •t Veld 4 april 332^/212 R L 1962/1963 19 63 Alleen geldig, indien voorzien ven Jaarzegel ven het lopende Jeer, In de rang hiemeest vermeld. *4» hoofdaalmoezenier hoofdcommissaris Handteken nc Een volmacht kreeg je pas na een stevige kadercursus. De jeugdbeweging in 't Veld startte vlak na de oorlog alleen voor meisjes die als gidsen bekend stonden. De animo verdween wellicht door de oprichting van VZV dameshandbal. De jeugdbe weging ging zich toen op de jongens concentreren. Kunt u ons aan namen van de meisjes op deze foto helpen?

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2008 | | pagina 11