De middenstand rond de Mariaschool i. Het feit dat Zijdewind het nu moet stellen zonder een café zegt genoeg hoe moeilijk het is als middenstan der je brood te verdienen in een kleine gemeenschap. Deze derde editie handelt eveneens over een niet meer bestaande middenstandszaak in 't Veld rond de Maria- school. De enige middenstander daar die tegenwoordig nog functioneert, is schildersbedrijf Gerritsen aan de Rijdersstraat 48. In dit pand was vroeger een bakkerij gevestigd. deel 3 De titel van dit artikel zal de huidige bewoners van 't Veld enigszins verbazen want alleen is nu nog het schilders bedrijf van Gerritsen tegenover de Mariaschool te vinden. Zo'n zestig jaar terug verdienden nog vier midden-standers rond de Mariaschool hun brood met hun negotie. Deze keer gaat het over het voormalige pand aan de Rijdersstraat 55 te 't Veld. Tot 2002 was daar de fietsen- en galanteriezaak gevestigd van Bob Smit. Hij startte in 1962 er een fietsenzaak, die hij had overgenomen van Do Schiebroek. In 1963 ging hij ook in het pand wonen, nadat aan de Zwarteweg 2A een nieuw huis was ge bouwd voor de familie Schiebroek, waar tegenwoordig Hans Wit en zijn gezin woont. Do Schiebroek had aan de Rijdersstraat een rijwielher- stelplaats, maar eigenlijk was hij wagenmaker. Achter het huis stond een wagenboet, waar hij reparaties deed aan landbouwwerktuigen. Maar hij zocht een breder werkterrein en ging zich intensief bezighouden met de verkoop van fietsen, driewielers, transportfietsen. i Rijdersstraat rondom de Mariaschool in de vijftiger jaren van de vorige eeuw. Tweede pand links was toen de winkel van Schiebroek.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2007 | | pagina 4