Voorwoord Geachte abonnee, Op de eerste plaats wil ik hier stilstaan bij het overlijden van mevrouw Lies Hoebe-van Schagen op dinsdag 19 juni j.l. Zij stelde eind 2002 haar winkel voor onze oudheidkamer beschikbaar. We konden zo'n vier jaar over deze fraaie ruimte midden in het dorp beschikken en zo de mensen laten zien wat je allemaal van het verleden kunt leren. In overleg met de familie Van Schagen zullen wij na verkoop van het pand onze spullen ergens anders onderbrengen, totdat wij weer een geschikte ruimte hebben gevonden. Mocht u wat dat betreft iets weten, dan kunt u contact opnemen met een van onze bestuursleden. Ook deze editie van ,,'t Is mooi weest" staat weer vol met lezenswaardige artikelen. Wat te denken van de Zijdewinder toneelvereniging die later met die van 't Veld samenging? Of alles wat is gevonden rond de jeugdverenigingen in de parochie van 't Veld Dank aan allen die gegevens verstrekten. Het waren vlak na de oorlog de aangestelde kapelaans die zich met deze jeugdzorg bezighielden en mensen in de parochie zochten die de kar wilden trekken. Dat waren onder andere meester De Vries, Tinus Bos, Piet Wijnker en vele anderen. Ook nu nog mogen we ons gelukkig prijzen dat er nog zo'n club als JCV bestaat in onze dorpen. De club zorgt met de vele sportverenigingen, die onze dorpen rijk zijn, voor een stuk gezonde ontspanning voor onze jeugd. Veel reacties ontvingen wij inzake het artikel in ons vorige nummer over de bruggen van het kanaal Alkmaar-Kolhorn. Daarvoor willen wij in het bijzonder Hans Middelveld bedanken, die ons op het spoor van de aannemer op Texel zette. Kortom ook dit nummer zal weer een tip van de sluier van het verleden van onze dorpen oplichten. Wij wensen u daarbij veel leesplezier. drs. Jan J.Jong, voorzitter.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2007 | | pagina 3