J /f Colofon V in de plaats is gekomen. De bewaarplaats van Aabeco heeft en andere bestemming gekregen. Hier is momen teel het bedrijf Wind Energy Solutions B.V. gevestigd. In het voormalige agrariërbedrijf van Portegijs is na het loonbedrijf van Goudsblom aannemer Zomerdijk enige jaren gevestigd geweest. Afgelopen zomer is de loods, die inmiddels dienst deed als paardenstalling van Seig- nette door brand verwoest. De boerderij van Henk Wit is, bij gebrek aan een opvolger, overgegaan in handen van de heer Lambalk. Toen in 1970 de Provincialeweg werd verbreed, is het fietspad tussen De Weel en Zijde wind ventweg geworden. Er vonden op De Weel ook de nodige verande ringen plaats op advies van Lambalk. Zo is ook de brug in de Provincialeweg komen te vervallen. Vandaar die plas op de ventweg als het regent. Deze is ontstaan door inklinking na demping van de sloot. Voor de veiligheid van schooljeugd en fietsers is er een tunnel gemaakt in 1974. Burge meester Weerwind heeft op 10 december 2004 Cor Veul gehuldigd voor zijn 30 jaar trouwe dienst als onbezoldigd wachter van de gerestaureerde Weelbrug. Hij verrichtte zijn taak in weer en wind, doordeweeks en op zondag, zonder aanzien des persoon en altijd zonder morren. Jammer dat er op De Weel nooit een school of kerk heeft gestaan. Er waren dan zeker nog meer verhalen over deze buurtschap en haar bewoners geschreven. Het huis op de voorgrond werd bewood door schoenmaker De Boer, later door door P. Appelman. Op de achtergrond staat nog café De Hoop. Bronnen: Bossen, P., Bijdragen tot de geschiedenis van West-Friesland Wit, A., Historie van de Niedorpen en Winkel, Wieringerwaard, 1982 Wit, A., Niedorp in historisch perspectief, Zaltbommel, 1993 Wijk, G. van, Iets verteld over Zijdewind en 't Veld, Utrecht, 1979 Bakker, J. F. e.a., Als een windvlaag over velden, Schoorl, 1999 Doopregister van de r.-k. parochie St. Martinus, 't Veld Regionaal archief Alkmaar met dank aan: Marianne Meijering-Luken Mevr. A. Post-Slijkerman Mevr. Droog-Post f Mevr. V. Groen-Mooij Bob en Annie Smit van nummer 15 Stichting tot behoud van historisch erfgoed 't Veld - Zijdewind - Moerbeek Correspondentie: Beatrixlaan 3 1735 HH 't Veld Bestuur: voorzitter J.J. Jong secretaris H.A. Klijn penningmeester G. Wijnker leden B. Bakker-Groen F.M. van der Eng S.M. Hanraads Ch. van den Hoek C. Meijering G. Stammes-de Bruijn Ons periodiek verschijnt twee keer per jaar. De contributie bedraagt 11,50 per jaar. Rabobank Schagen e.o. rekeningnummer 30.56.29.565 onder vermelding van adres. Vormgeving: C. Meijering Productie: in eigen beheer. Voor het overnemen van artikelen is schriftelijk toestemming van de stichting nodig. ISSN 1569-1837

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2007 | | pagina 27