om er een nieuwe toekomst op te bouwen. Ze waren de eersten op De Weel en er volgden er meer. De familie Portegijs ging met het hele gezin naar Nieuw-Zeeland. Daarna volgde de familie van Sam Bakker. Ook drie zo nen van Cees Bakker en twee zonen van de weduwe J. Bakker gingen hun geluk elders zoeken. Gert Veldman moest afscheid nemen van een van zijn jongens. Het weekblad Panorama heeft toentertijd een foto geplaatst van het hele gezin Bakker: vader en moeder met eenen twintig kinderen. Vader Cees kreeg toen van de NACO een busdagtocht aangeboden voor het hele gezin. Dit was toch uniek, zo'n groot gezin! Deze foto geeft een prima indruk van hoe het vroeger was rond De Weel. Hier ligt nog de brug in de Provincialeweg. Het huis rechts staat er nu nog steeds, vlak voor de afslag naar de Rijdersstraat in 't Veld. Op de achtergrond zijn het voormalig gemeentehuis en de burgemees terswoning goed te zien. De tuindbouwers sloegen de handen ineen en richtten een coöperatie op. In 1950 bouwden ze op De Weel een grote bewaarplaats voor hun producten. Meer grote veranderingen boden zich aan. De gemeen te had besloten een modern raadhuis te laten bouwen aan De Weel. Misschien speelde de gedachte een rol Harenkarspel er ooit bij te krijgen. Dit is anders uitge pakt. Het gemeentehuis is er wel gekomen in 1955. Zo waren er steeds veranderingen op De Weel en bleef er praat in de huiskamers en scheersalon. Inmiddels zijn er een paar woningen bij gebouwd en is een schuur gesloopt waar het schoenmakershuis voor

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2007 | | pagina 26