Klokslag twaalf uur stopte de mu ziek en ging het publiek naar huis. De spelers met hun echtgenoten of verloofden moesten even in de huiskamer komen. Iedereen was nieuwsgierig en zat met spanning te wachten. Toen ging de deur opeens open en we werden verzocht naar de zaal te gaan. Daar zagen we prachtig gedekte tafels met aller hande soorten broodjes en rijk voor zien van vleeswaren. Toen vroeg onze gastheer Jo de kastelein even om stilte. Hij vertelde dat de vereni ging twaalf en een half jaar bestond en dat hij dit even met de hele club wilde vieren. Om de feestvreugde compleet te maken had hij de muzi kanten ook achter de hand gehouden. Dit was voor een ieder een geweldige verrassing en het feest duurde tot de volgende morgen vroeg. Zo is de vereniging nog jaren met plezier doorgegaan met alle ups en downs, met mooie en gezellige verga deringen, maar soms ook met minder leuke dingen. Tijdens een vergadering kwam de geestelijk adviseur binnen en schoof ook aan de tafel, totdat deze goede man tot de ontdekking kwam waar hij zat. Hij dacht dat hij bij de vergadering van de begrafenisvereniging zat want daarvoor was hij gekomen. Een klein foutje dus. Er was met de beheerder van de zaal afgesproken dat aan het eind van het seizoen de zaalhuur zou worden verrekend. Dit bedrag was vastgesteld op de helft van de winst. De penningmeester deelde toen mee dat de winst vijf gulden bedroeg. „Dat is mooi gaan," sprak Jo, „dan stel ik voor dat we hiervoor maar een borrel nemen." De vergadering stemde volledig in met dat voorstel. Op zaterdag 25 november 1963 bestond de vereniging 25 jaar. Dit werd gevierd met het toneelstuk „Wij weten niet alles". Er waren veel genodigden aanwezig, oud speelsters en oud-spelers en niet te vergeten een paar *YV oud-oprichters, namelijk de heren Valk uit Amsterdam en Plijter uit 't Veld. De heren Jo Blankendaal en Cor Klaver zijn toen gehuldigd als de medewerkers en spelers van het eerste uur. Ook het hele bestuur werd geëerd en kreeg bloemstukken met felicitaties en enve loppen aangeboden. Na enige jaren is door een gebrek aan leden en spelers de club in verval geraakt. De opkomst van de tv is daar mede schuldig aan. Het uitgaansleven veranderde op elk gebied. Men had immers meer te verteren en dankzij de brommer en de auto waren er geen onoverbrugbare afstanden meer. Toch heeft een stel jongeren op een gegeven moment de draad weer opgepakt. Dit lukte vrij goed maar ook zij kregen te maken met een aantal strubbelingen die, zoals gebleken is, moeilijk te over bruggen waren. Ook in 't Veld kreeg de toneelvereniging Nut en Vermaak te maken met dezelfde problemen. Dat is heel jammer maar de tijd verander je niet. Je moet wel mee. Zo heeft men in 1973 de koppen bij elkaar gestoken en is besloten samen verder te gaan. Zo is er dan een toneelclub overgebleven onder de naam VZ 73. Maar we kunnen terecht zeggen: „We hebben een eeuw toneel!" Links: r.-k. toneelver. „Nut en Vermaak" in 1942. Toneelvereniging „Onder Ons" uit Zijdewind een dagje uit in 1948. V.l.n.r.: Trien Mooij, Cor Klaver, Trien Blankendaal- Veul, Nel Kolkman, Arie Mooij, Trien Klaver-Kor- ver, Gaat de Graaf, Afie van der Eng-Zutt, Mevr. Valk-Stam, Mevr. Ursem, Jb Ursem, Mevr. Konijn, Mien Bruin, Onder v.l.n.r.: Jb Valk, Jo Blankendaal, Jan Bakker, Dirk van der Eng, Lowie Valk en Nico Broersen.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2007 | | pagina 23