de familie Biesboer het hele spul ge kocht. Er werd een contract getekend dat Wietze inwoning had en dat Biesboer volledig de zorg op zich zou nemen. Wietze heeft altijd voor bazen ge werkt, meestal boeren en daarnaast voor zichzelf tot zijn zeventigste. Toen was hij helemaal af. Hij had een versleten heup. Maar met een stok redde hij zich heel goed. Hij ging er vaak op uit, eerst met de brommer, daarna met zijn rode autootje naar Cees Nell in Lutje winkel, waar hij nog paarden had. Hij ging regelmatig naar zijn vriend Rijnvis om er gezellig filmpjes te kijken. En wat voor filmpjes! Dat was genieten. Ook ging hij veel naar zijn oom- zegger in Noord-Scharwoude om te praten over zijn broer Bonne, die hij erg miste. Er is wel eens aan Wietze gevraagd, waarom hij nooit getrouwd is geweest. Dan zei hij: "Nooit geen tijd gehad". Op een gegeven moment heeft de familie Biesboer een klein bedrijfje aan de Schaapskuilweg in Waarland gekocht en Wietze ging mee. Je zag hem niet zo veel meer. Ongeveer drie a vier jaar heeft hij daar gewoond. In 1992 werd Wietze ziek en is verhuisd naar Winkelmade in Winkel. Wietze was een legendarisch figuur van de Moerbeek. Iedereen die hem heeft gekend, zal wat van hem kunnen vertellen. Ze zeggen wel eens, je zou er een boek over kunnen schrijven. Wietze is 20 januari 1993 overleden. Een kleurrijk familiepor tret in zwart/wit. V.l.n.r. staand: tante Nel, broer Klaas, tante Wijn, broer Jerre, halfzus Wietske, Wietze, halfzus Sjouk en schoonzus Ant. Zittend: broer Freek, halfzus Fokje, zwager Obbe, zus Marie en broer Bonne. Foto's hierboven en rechts: Wietze poserend met edel ros, daaronder met stalen ros en rechts zijn laatste voertuig een stalen kros. Als allerlaatste heeft Wietze zich ook nog in een rolstoel laten rondrijden.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2007 | | pagina 19