Xg biï «Ken !prp, t0t het "Voolhahu, Jan Wijn moest zijn vader eens zoeken. Hij keek eerst in de kroeg. Daarna zag Jan de televisie sneeuwen bij Wietze en jawel, daar zaten ze: allebei in slaap gevallen. Wietze werd ziek en moest naar het ziekenhuis. Van daaruit is hij bij zijn oudste zuster in Friesland terechtgekomen. Zij heeft hem goed verzorgd. Hij wilde terug naar Noord Holland. Wietze had nog een beetje geld geërfd en wilde een huisje kopen in de Moerbeek. Hij heeft vader Ren tenaar een brief geschreven of die wilde bemiddelen. Dat was ongeveer in 1967. Hij heeft nummer 17 met wat grond eromheen gekocht van Cees Way. Wietze hield erg van beesten: paarden, kippen, konijnen en nog veel meer. Zijn twee paarden liet hij los op een weitje van de vader van Piet Komen. De vader van Piet en Wietze gingen samen alle weken naar de markt van Purmerend. „Nou", zei de vader van Piet tegen een handelaar, zodat Wietze het kon horen: „Ik heb nog twee paarden in de wei. Je moet ze maar halen." De volgende dag had Wietze ze gauw weggehaald. Wietze had zijn papiergeld verstopt onder de vloer van z'n kamer. Toen hij het nodig had, hadden de muizen er een nest van gemaakt. Drie jaar later in 1971 heeft fflet 30 juni m&chtiging veze machtiging fe van de verv bu*s, ca,., een bijzondi 'è^hebiS^ Het huisje links kocht Wietze van Cees Way. Voor de buks, een 9 mm. flobert, had Wietze een door het hoofd van politie der gemeente Niedorp ondertekende vergun ning.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2007 | | pagina 18