Luchtopname van de boerderij achter de Hendrikshoeve in de Moerbekerpolder. Wietze huurde de stolp van de familie Wit. Op de foto hieronder showt Wietze zijn paard. Op de achtergrond is de doorrijstal van café De Roodbonte Koe zichtbaar. Ook op deze plek heeft hij gewoond. In zijn diensttijd heeft Wietze gediend bij de cavalerie. over het spoor Zaandam in. Een keer zaten de Duitsers op Wietze te wachten en vroegen hem: „Wat doe je met die koe midden in de nacht?" Hij vertelde dat de koe naar de bul moest. „Moet dat zo laat?" vroegen zij. „Ja," antwoordde Wietze „de baas had geen tijd". Ze konden hem niets maken. In 1943 kwam Wietze bij zijn volgende baas, de familie Rentenaar in Dirkshorn. Hij kwam daar intern. In 1944 is Rentenaar verhuisd naar de Provincialeweg in Nieuwe Niedorp en Wietze ging mee. Hij kon goed met de vrouw des huizes opschieten. Van alles deed Wietze: mollen vangen, landwerk en oppassen op de kinderen van Rentenaar. Tot ongeveer 1953 is hij daar gebleven, toen is Wietze naar de Moerbeek gekomen. Wietze huurde de boerderij in de Westermoerbeek achter de Hendrikshoeve. De boerderij werd eerst verhuurd aan de weduwe Delver, daarna aan de familie Bakker, aan Siemen Nieuwboer en toen Wietze en daarna nog aan Mulder en Nic Bakker. Wietze huurde het bedrijf van de familie C. Wit. Hij ging te werk naar Siemen Buys. In 1963 is hij verhuisd naar de oude doorrijstal van het café De Roodbonte Koe. Hij pakte alles aan. Bij iedereen ging hij te werk, zo ook bij het heibedrijf van de familie De Graaf. Zijn slaapkamer bestond uit opgestapelde strobalen. Het geweer stond naast hem om ratten en muizen uit de weg te ruimen. Wietze was een van de eersten die televisie had.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2007 | | pagina 17