Herinneringen van Nel Wijnker CMri In 1955 gingen we op zomerkamp bij de familie Zwem mer in Callantsoog. Strozakken vullen en slapen in de koeienstallen. Dicht bij duingebied, zee en strand. Het duingebied was een prachtige speelplaats voor de jeugd met bomen, met struikgewas en loopgraven, een herin nering aan de Duitse bezetting. Die loopgraven waren bijna manshoog afgezet met betonnen wanden van ongeveer een meter breed. Wij hadden de kinderen heel nadrukkeliijk gezegd dat ze er beslist niet over moch ten springen. Als je viel waren die betonnen wanden levensgevaarlijk. Bij een van de eerste verkenningstoch ten sprong een van die knapen na een flinke aanloop spontaan over een diepe loopgraaf. Ik stond er vlakbij en schrok ervan. In een opwelling gaf ik die knaap een schop onder z'n broek en met stemverheffing riep ik wijzend naar ons kamp: „Naar je bed en direct!" En dat gebeurde allemaal in het bijzijn van onze grote jeugd groep. In de huidige tijd mag dit niet meer. Maar ik weet: het werkte uitstekend! Ons jeugdhonk was achter de kerk tegenover het voet balveld van vroeger. Tijdens het zomerkamp werd er een paar keer een heilige mis opgedragen. Eenmaal tegen de muur van de boerderij en ook een keer in het duingebied rondom een van de loopgraven. Een keer in de drie maanden hadden we een vergadering met de jeugdleiding van Waarland. In de zomer organiseer den we ook een sportdag. De jeugd van Waarland tegen de jeugd uit 't Veld. Nel Deken- Wijnker. -V i» Rechts boven: 1962-1963 kapelaan Fritschy. Tweede van boven: 1964 op 't kamp, Duin Bakkum. Midden: Nel Groen, geleidster in Bakkum. Links onder: v.l.n.r. Nel Groen, Tiny Jong, Bep Keesom, Tiny Keesom, Alie de Boer en Truus Keesom. Rechts onder: Miep Jong met haar groep bij gelegenheid van Palmpasen.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2007 | | pagina 13