Kamp Herinneringen van Jan van Diepen de competitie voortgezet met sport, spel, netheid in de tent. De jongens moesten zelf op houtvuur koken! Je zag soms grote rookwolken, er werd best lekker gege ten. De andere dagen moesten wij koken: verloren brood (wentelteefjes). De suiker was niet aan te slepen! Rabarberpap was ook lekker en chocolademelk lekker zoet. Je had niet snel genoeg. Ook puddingpap met veel suiker was lekker! Tijdens het kamp gingen we met de hele groep op excursie naar de bierbrouwerij van Amstel in Amsterdam. Ook hebben we een keer een kampweekend gehad in onze schuur, annex boerderij in de Kampen. Samen met mijn „kamphond" gingen we pionieren over de ringvaart. Het was wel dicht bij huis maar de jongens vonden het prachtig. Arie Goudsblom bracht onze spullen altijd naar de kampplaats. Eén keer ben ik uit mijn slof geschoten. Ik vroeg om de bal maar die bal ging met een zwaai de verkeerde Links boven: 1959 Blaricum. Theo Ursem, Theo Schouten (geleider), Piet Broersen en Gerard Jong Rechts boven: 16-08-1957 Texel, geleider Wim v.d. Wiel Rechts onder: 1956 Een h. mis tot intentie van Jan Zwemmer, buiten bij familie Zwemmer tijdens het kamp. Kapelaan G.W. den Hollander deed de viering In mijn geheugen moet ik vijftig jaar terug graven voor mijn jonge jaren bij het jon- gensgilde. Vrienden en kennissen brachten je bij deze groep. Het was er vooral gezel lig. Na een cursus werd ik jeugdleider. Niet om de wereld te verbeteren, maar om er voor de jongens door sport, spel en vooral kamperen er samen een mooie tijd van te maken. Zelf kon ik beter met oudere jon gens omgaan dan met de jongere groepen. Voor de wekelijkse bijeenkomst kwamen we zondagochtend bij mij thuis bij elkaar om een programma te maken. We hielden altijd een seizoen-competitie van sport en spel en een intelligentietest. De jongens kwamen hierdoor graag. Samen met Gert Bos zijn we 5 of 6 keer per fiets op kamp geweest naar Blaricum met ongeveer 24 jongens. Ook daar werd

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2007 | | pagina 10