Voorwoord Geachte abonnee, Voor u ligt de nieuwe editie van het jaar 2007. Ook deze keer zijn we er weer in geslaagd u kennis te laten nemen van zaken en gebeurtenissen uit het verleden van onze dorpen. In de afgelopen periode mochten we van abonnees veel waardevolle spullen en documenten ontvangen, die betrekking hadden op mensen die in het verleden hier woonden en werkten. Dat stellen we zeer op prijs. Gelukkig weet men ons nu te vinden. Onlangs ontvingen wij het archief van de toneelvereniging VZ die in eerdere tijden luisterde naar de naam toneelvereniging „Nut en Vermaak" en café „De Vriendschap" als thuisbasis had. Natuurlijk stellen wij dat bijzonder op prijs en zullen de documenten in ons archief bewaren maar anderzijds bekroop ons tevens de teleurstelling dat onze dorpen het nu zonder een toneelvereniging moeten doen. Zijdewind, 't Veld en ook Moerbeek hebben een lange toneeltraditie. Bij de bouw van de ontspanningszaal van café „De Vriendschap" liet de toenmalige uitbater, de heer Jaap Kramer, in de jaren vijftig van de vorige eeuw een fraai toneel bouwen met kleedkamers, die de toets der kritiek kon doorstaan. Helaas wordt dit nu niet meer gebruikt door een toneelvereniging van eigen bodem. Maar mochten er in de toekomst initiatieven ontstaan om het toneelleven in onze dorpen nieuw leven in te blazen, ligt bij onze stichting het archief ter beschikking. In het najaar bestaat de Mariaschool 75 jaar. In dat kader willen wij u verwijzen naar ons decembernummer van 2003 waarin we de geschiedenis van deze school beschreven en de artikelen van mensen die rondom deze school woonden. Vanaf deze plaats onze hartelijke gelukwensen. We spreken de wens uit dat de Mariaschool nog vele jaren haar prominente plaats in het onderwijsveld voor onze jongens en meisje mag blijven behouden. Wij wensen u veel leesplezier met deze editie. Jan J. Jong BA, voorzitter.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2007 | | pagina 3