van der Oord. Tot vader Jan trouwde. Die heeft nooit de hele boerderij gehad. Hij heeft geboerd op niet meer dan 17,5 hectare. Dat kon toen nog. Ome Piet heeft meteen de andere helft gekregen. In 1932/1933 heeft hij achter Moerbeek 4 een veestalling met hooiberging ge bouwd. De eerst 13 jaar is ome Piet in de kost geweest bij zijn moe der. Negen jaar later in 1942 trouwde hij met tante Bets. Vader Jan is doorge gaan met Moerbeek nr. 6. De nummering van de gebouwen ging vroeger anders. Men begon in Oude Niedorp te tellen en eindigde in Moerbeek. Wij hadden eerst een nummer van dik in de 200, dat was 246. Later begonnen ze te tellen aan het begin van de Moerbeek: nummer 2,4,6 enz. Ome Piet is in 1959 overleden en tante Bets wilde de boerderij ook direct verkopen. Ze heeft in Alkmaar een huis laten bouwen. Daar heeft ze nog eens zolang gewoond als in Moer beek: zestien jaar in Moerbeek en ruim twee en dertig jaar in Alkmaar. Ze heeft de leeftijd van honderd jaar bereikt. Ome Piet en ome Joannis hadden allebei geen kinderen en zo was vader Jan in de gelegenheid om de andere helft van de boerderij erbij te kopen. Zo Jan Nagelhout, de verteller van ons verhaal, is getrouwd in 1953 met Aaltje Sluis. Ze kregen een zoon en vier dochters. Jan was naast veehouder ook bestuurlijk bezig. Hij was meer dan 40 jaar bestuurder bij de zuivelfabriek van Lutjewinkel en ook enige tijd voorzitter aldaar. Bovendien was hij ook penningmeester van de protestantse armvoogdij te Oude Niedorp en had nog vele andere functies. De boerderij verbrandde in 1979 door een gasontploffing maar is gelukkig opnieuw opgebouwd. Een van de dochters, Gerianne, had belangstelling voor het bedrijf en heeft het overgenomen. Zo is de boerderij in de familie gebleven. heeft hij op twee boerderijen geboerd en zijn nummer 4 en 6 bij elkaar gekomen. De twee stukken land liepen mooi in elkaar over. Het huis met huisnummer 4 is heel lang als arbeiderswoning in gebruik geweest. Joop Dekker en Jan Kool hebben daar ook ge woond. Jan Nagelh dit verhaal ning van de in de Haarlemmermeer precies nagebouwde boerderij zoals die in Moerbeek. ut, de verteller van et boven hem een Moerbeek, huisnummer 6. De boerderij heette „De Kameleon". De foto dateert van rond 1915.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2007 | | pagina 19