Deze foto werd geplaatst bij een krantenartikel uit december 1987. Jan Ligthart poseert bij zijn stolp- boerderij-varkensmesterij, die weldra zal worden afgebroken. Het nieuwe huis aan de Rijdersstraat 18a is klaar. De stolp kan worden gesloopt. Toen wij aan de beurt waren bij de ruilverkaveling, werden koeien verkocht. Dat ze weggingen, deed ons wel zeer. Stukken land werden verhuurd. Jan kwam zonder werk te zitten. Hij besloot om het roer om te gooien en de akkerbouw in te gaan. De varkensstal werd ontruimd want daar moest de oogst in. Hij kocht ook een nieuwe tractor. Na een paar jaar kwamen de inkomsten toch weer op een laag pitje te staan. Men kon dan als kleine zelfstandige bij het beëindigen van het bedrijf een uitkering aanvragen. Dat hebben we toen gedaan. Projectontwikkelaar Jan de Jong, nu mijn buurman, kwam met een plan voor vier woningen aan de Rijdersstraat. Joop Groen kocht een stuk grond voor een woning en ook Jan de Jong. De laatste kavel is later aan Annie Bruin-Ruiter verkocht. De verkoopovereenkomsten zijn bij notaris Appel in mei 1988 vastgelegd. Wij hadden natuurlijk ook een kavel. Helaas overleed Jan op 10 juli 1988. Hij heeft de nieuwe woning niet mogen meemaken. Al met al stond voor mij de boel op z'n kop. Na een heel vermoeiend jaar kwam onze woning klaar. Daags voor vaderdag betrok ik alleen met Kees de woning. De andere kinderen waren al het huis uit. Uiteindelijk moest ik nog een kleine hypotheek opnemen. Op 19 juli 1989 werd de boerderij gesloopt en 20 juli, de volgende dag, stond er op de kalender het volgende gedicht van Toon Hermans. Weet je nog, dat boerderijtje, dat ginder in het groene weitje stond? Ach, het was een klein karweitje het af te breken tot de grond. En ze sloegen 't oude stolpje met een hamer overhoop. Voor de deur daar stond een tulpje dat schreiend in z'n schulpje kroop. Nu leef ik al 18 jaar gelukkig in het huis met al mijn kinderen om mij heen. Truus Ligthart-Huiberts

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2007 | | pagina 15