Hij erfde toen al veel van zijn moeder die in 1863 was overleden. Jan Ligthart huwde in 1885 met Geertje Pater te Harenkarspel. Geertje was dienstbode bij Willem Ligthart, de vader van Jan. Jan en Geertje kregen maar liefst 16 kinderen. Jan kocht deze stolp voor zijn zoon Willem die gehuwd was met Anna Winder. Zij moch ten wonen en werken op deze boerderij. In het jaar 1951 overleed Jan Ligthart, zijn vrouw Geertje was hem al voorgegaan in 1923. Er volgde een boedel scheiding. Van de zestien kinderen die ze kregen waren er al zes op zeer jonge leeftijd overleden zodat het boerenspul onder tien kinderen werd verdeeld. Na de boedelschei ding kwam de boerderij op naam van Willem Ligthart, zoon van Jan Ligthart en Geertje Pater. Willem was gehuwd met Anna Winder. Na Willem Ligthart en Anna Winder is hun zoon Jan, gehuwd met Anna Groot, op de boerderij gekomen. Zo hebben jarenlang twee gebroeders Ligthart naast elkaar gewerkt. Aan de ene kant Willem Ligthart en Anna Winder en aan de andere kant (op de plek waar nu Taxi van Diepen gevestigd is) betrokken rond 1926 Klaas Ligthart en Marie Portegijs het boerenbedrijf. De vader van Klaas, Jan Ligthart, woonde toen al in de stolp. Zijn vrouw Geertje Pater was al in 1923 overle den. Vader Jan Ligthart voelde het echt als „zijn huis". Zo gebeurde het wel eens tijdens een feestje dat uitliep en wat luidruchtig was, dat hij zijn bed uitstapte en zei: „Nu is het over en allemaal naar huis." Deze boerderij is in 1928 afgebrand en daarna weer herbouwd. De geschiedenis herhaalde zich want in het jaar 1965 betrokken Joop Ligthart en Lies van der Fluit de grote boerderij en in het jaar 1957 Jan Ligthart en Truus Huiberts de boerderij ernaast. Zo woonden en werkten er weer jarenlang twee gebroeders Ligthart naast elkaar. Het gezin van Klaas Ligthart en Marie Portegijs t.g.v. hun 25-jarig huwelijk. Boven v.l.n.r: Arie, Jan, Truus, Willem, Joop. Onder: vader Klaas, Riet, Jannie, Els, Flip, Cock en moeder Marie. Anna Winder (1886-1953) en Willem Ligthart (1886 1965). Het gezin van Willem Ligthart en Anna Winder. V.l.n.r: Breggie, moeder Anna, Jan, Truus, Siem, vader Willem, Marie. Onder in het midden: Annie.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2007 | | pagina 12