Familiekiekje van de familie Moras uit 1956. winkel omgebouwd en in 1962 gingen de deuren open van Moras manufacturen. De mensen in 't Veld konden weer van alles kopen, zoals fournituren, babykleding, overalls, ondergoed, overhemden, lakens, handdoe ken, pull-overs, badkleding en cadeauartikelen. Kortom er was leven in de brouwerij. In de winkel kregen ze assistentie van Alie Noordstrand en later van Wil Kok uit Waarland. Ook stonden drie van de vijf dochters en mevrouw Moras achter de toonbank om de klanten van dienst te zijn. Giel bleef in de buitendienst, bracht bestel lingen weg en inde openstaande rekeningen. Hij hield zich verder nog bezig met melkmonsteren en had achter het huis een grote moestuin. Bovendien zorgde hij nog voor zijn konijnen en voor de huisdieren als de hond en de kat. In het bedrijf werkten zij met spaarkaarten en punten. Zo konden de mensen ook voor duurdere aankopen een aanloopje nemen. Klanten die meubels wilden kopen, gingen met Giel naar Kofa Spruyt in Alkmaar en daar kreeg Giel dan zijn provisie van. Goede klanten, die Giel goed kenden en op eigen houtje naar Alkmaar gingen, deden dan ook de mededeling, dat het „over Giel Moras" moest, want zij allemaal gunden Giel die provisie. In 1979 werden de werkzaamheden in de winkel Voordat het ten prooi viel aan de slopershamer stond de voormali ge kapperswinkel er zo bij. Van het pittoreske pandje restte slechts vergane glorie. De foto hieronder geeft een aardig beeld van de volle glorie van 2006. Wie kende Giel niet Hij was de vaste beroerder van de kleine trom bij fanfare Sint Martinus te 't Veld en later bij Samen Voorwaarts. afgesloten en ging Giel met AOW. Tot 1985 bleven zij nog in het pand wonen en verkochten het vervolgens aan het taxibedrijf van Sjaak van Diepen, die er vijftien jaar tot 2000 een taxibedrijf runde. Het echtpaar Moras betrok een aanleunwoning bij Maria Mater. Het pand werd in 2000 door Jos Koopman gekocht als woonbestemming Daarmede verdween de winkel- en taxibedrijfbestemming voorgoed. Onlangs sloopten zware machines het ruim tachtigjarige pand en ver dween er een lange historie. Ervoor in de plaats bouwde Jos er voor zijn gezin een gerieflijke woning.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2006 | | pagina 8