Voor het pand was belangstelling van diverse kanten en omdat Giel Moras uit Zijdewind met zijn vijf kinderen in een veel te kleine behuizing zat, verkocht hij zijn eigen woning voor f 2.000 aan mevrouw Pietertje Ursem-Moras en kocht het pand aan de Rijdersstraat van Dirk Wijnker voor f 11.000. Giel (1914-1988) werkte eerst als onderhoudsman aan de baanvakken bij het spoor, maar ging later bij de manufacturenzaak van de familie Van der Gulik in Waarland werken en had daar een buitenwijk. Met zware koffers ging hij langs klanten om werkkleding, overalls, ondergoed en fournituren te verkopen. In 1947 trouwde hij met Grietje Zutt uit Waarland en zij gingen aan de Havenstraat 95 wonen, waar aan de andere kant van de woning zijn broer Henk Moras woonde. Het was meten en passen daar in die kleine woning. Bovendien had Giel zijn voorraad, waarmee hij ventte, op zolder staan, want die zoldering was te licht om daar slaapkamers te bouwen. Het gezin breidde zich uit met vijf dochters: Annie van de Molen-Moras die nu in Heerhugowaard woont, Ria Rood-Moras woont nu in Winkel, Greet Kruijer-Moras in Heerhugowaard, Marga Pool-Moras in Kolhorn en de jongste telg Willy Tromp-Moras is in Groot Schermer te vinden. Die ruimte in en om huis in hun nieuwe woning in 't Veld konden ze goed gebruiken en Giel was bezig om de oude kapperszaak om te bouwen tot manufacturenzaak. Je had echter ook nog de benodigde middenstandspa pieren en vakdiploma's nodig. Gelukkig mocht hij met zijn winkel starten na een bezoek aan een keuringarts in Alkmaar, die vaststelde dat hij dat zware werk met die koffers langs de weg niet meer kon doen vanwege rugklachten. Deze arts zorgde voor de nodige ontheffingen. Giel had enkele zware operaties moeten ondergaan en moest een stapje terugdoen, maar was wel in staat wat ander lichter werk te doen. Dat was dan opgelost, maar vervolgens moest het winkelpand heringericht worden. De kapsalons wer den tot manufacturen 7 Het bruidspaar Oud-Sinnige poseert op hun trouwdag met bruidsmeisjes en grote slee in Groet. foto rechts: Toen in 1955 Truus Wijnker met Piet Noordstrand trouwde, ging dat gepaard met een huwelijksmis met drie heren, pastoor M. van der Burg, kapelaan De Waard en kapelaan De Hollander. De winkel in 1962 toen Giel Moras er zijn nering verdiende.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2006 | | pagina 7