vlnr. Jan, vader Cor, Ad, Afra, moeder Alie en Piet. de Frederik Hendriklaan was eerst een kappers- en sigarenzaak en werd later omgebouwd tot postagent schap met boeken en tijdschriften. Zaak en woning werden later door hun zoon Peter, die de zaak tot op dit moment nog drijft, gekocht en Dirk en Co betrokken een flat aan de Willem de Zwijgerlaan. Na het overlij den van Dirk is Co later naar de Dillenburgstraat verhuisd. Co weet ook enthousiast Het fijne bezoek aan de bijzonder vitale mevrouw Co Wijnker-Venneker (1926), die in Alkmaar in een fraaie flat aan de Dillenburgstraat woont, leverde ons alle benodigde informatie op. Mevrouw Wijnker geniet alle dagen van haar kinderen en kleinkinderen die allemaal dicht bij haar in de buurt wonen. Zij vierde onlangs op grootse wijze haar tachtigste verjaardag. Maar in 1950 startten Dirk en Co de zaak aan de Rijdersstraat. Het gezin breidde zich gestaag uit en bestond uit de dochters Lia, Anja en Cobi en de zonen Nico en Peter. Het was hard werken. Dirk had „buitenklanten" onder meer op de Hogebieren en de oudste zoon Nico bracht zaterdags rookwerkbestellingen weg naar familie en bekenden. Juist met het oog op de opleiding van de kinde ren besloten zij in 1960 de over stap naar Alkmaar te doen, waar in Overdie een nieuw winkelcen trum kwam. Op aanraden van hun adviseur Jan Bakker uit Waarland betrokken zij in 1960 een huur pand in de tweede galerijwinkels, die eigendom waren van de Maat schappij van kapitaalsgoederen uit Amsterdam. Frans Jong Sr. uit 't Veld betreurde ten zeerste deze stap van de familie Wijnker voor het dorp 't Veld, want het zag er niet naar uit dat er nog een nieu we kapper in de zaak zou komen. De keuze van Dirk Wijnker bleek een goede te zijn. De zaak aan te vertellen over haar broer Klaas Venneker, die zeer muzikaal was. Hij schopte het tot dirigent van het Volendams Operakoor, dirigent van het Schoorls Kamerkoor en dirigent van de Operettevereniging St. Cecilia te Broek op Langedijk. Dat paste allemaal best bij de familie Wijnker. Dirk was jaren lid van het gemengd koor van de Martinuskerk, waar zijn vader Piet Wijnker ooit nog dirigent van was geweest. De familie Wijnker had een hechte band met de Martinuskerk. Hun enige dochter en enige zus van Dirk Truus werkte jarenlang in de pastorie onder meer ook bij pastoor Van der Burg. In 1955 toen zij met Piet Noordstrand trouwde, ging dat gepaard met een huwelijksmis met drie heren, te weten pastoor M. van der Burg, kapelaan De Waard en kapelaan De Hollander. Met het vertrek van kapper Wijnker uit 't Veld verdween een vijfentwintigjarige dames- en herenkapperstraditie uit het dorp. Jan Oud in zijn kinderjaren op de achtergrond voor de kappers winkel. Wie weet wie de andere kinderen zijn, mag het zeggen. 6

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2006 | | pagina 6