In 1950 diende zich een nieuwe eigenaar aan en wel Dirk Wijnker (1916-1988) uit Zijde wind. Dirk, die vijf goed voetballende broers (VZV 1) had en een zus, werkte als kappers knecht bij kapper Venneker in Groet, waar hij zijn grote liefde ontmoette. Hij trouwde in 1946 met Co, de dochter van zijn baas. Het stel ging hier en daar inwonen wegens woningschaarste en woonde ook nog een tijdje aan de Baansingel in Alkmaar bij oma Venneker. Dirk wou meer ervaring opdoen in het kappersvak en ging onder meer werken bij kapper Piet Gelder te Waarland, nu kapper Houten- bos. Inmiddels had Dirk alle diploma's voor het kappersvak, inclusief het middenstandsdiploma, gehaald en het werd tijd dat hij zijn vleugels ging uitslaan. Cor Oud zelf was zanger bij het gemengd koor van de Martinusparochie, zijn schoonfamilie woonde in 't Veld en pater Jan Sinnige, de Norbertijn, was een zwager van hem. De pater was in het bezit van een schilderij van de Martinuskerk dat nog door Antoon Groen in 1945 was geschilderd. Nu hangt dit fraaie schilderij in de huiskamer van Jan Oud in Schagen te pronken. Na diverse jaren de zaak te hebben gerund, was men van mening dat er in Alkmaar een beter belegde boterham in deze branche was te verdienen. In maart 1950 verhuisde het gezin naar de Kennemerstraatweg in Alkmaar, waar in het pand „De Winter banketbakkerij" andermaal een kapperszaak werd gedreven. Het was een bestaande kapperszaak en Cor Oud dacht in een gespreid bedje te komen, maar dat viel een beetje tegen. Cor moest zijn klandizie vaak buiten de stad zoeken en had klanten in Schoorl en Petten die hij per brommer bezocht. In 1966 na een bezoek aan één van zijn klanten in Pet ten kreeg hij een fataal brommerongeluk en overleefde dat niet. De oudste zoon Jan, die jaartallen van verjaardagen en overlijden zo uit zijn mouw schudt, was de mening toege daan dat zijn ouders de overstap naar Alkmaar niet hadden hoeven te maken. Omdat het na 1950 economische beter ging, breidden ook de dorpen op het platteland zich uit. Achteraf is het natuurlijk altijd gemakkelijk conclusies te trekken. Van deze bekende familie Oud verscheen in 2002 een familieboek onder de naam „Alle nakomelin gen van Outjer Freekszoon, het R.K. Westfriese geslacht Oud". Alida Louise Sinnige en Cor Oud 1936. vlnr. Cor Oud, zijn echtgenote Alida Oud-Sinnige, Cor Sinnige en Arie Oud.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2006 | | pagina 5