Voorwoord Geachte abonnee, In dit nummer vindt u weer tal van lezenswaardige artikelen en met name de bijdrage uit de Moerbeek doet ons veel deugd. Maar ook andere interessante artikelen zult u in deze uitgave aantreffen. In onze vorige editie stond op pagina achttien in het artikel „Van schrepel tot scheermes" dat Marie Kruijer was niet getrouwd met Jaap van Westen maar met Willem Wester. Zo hebben wij dat bij deze dan rechtgezet. Enkele opmerkelijke feiten wil ik u niet onthouden. Het adviseurbureau BügelHajema uit Leeuwarden heeft in opdracht van de gemeente Niedorp het beeldkwaliteitsplan opgesteld voor het uitbreidingsplan 't Veld-Noord. De oude woonlocatie Geddingmore (rond 1200 op Blokhuizen) wordt gezien als basis voor de dorpen Barsingerhorn en Nijedorp (het tegenwoordige Oude Niedorp). Het gebied tussen Geddingmore en Nijerop was een gemeenschappelijk weidegebeid en werd aangeduid als „Veld". Zo hebben we hier de vierde verklaring voor de naam van het dorp. Rein Rougoor uit Nieuwe Niedorp meende dat het een stuk land in de Kampen was dat de naam 't Velderland droeg en dat het dorp deze naam ging dragen. Arnold Wit, die een scriptie schreef over de sociaal culturele geschiedenis van de Martinusparochie, was van mening dat de katholieken tijdens de reformatie een kerk stichtten „in den velde", in een wat afgelegen hoek buiten de invloedssfeer van de dominees. Jan Pannekeet spreekt in zijn plaatsnamenregister van een dorp in het open „veld". Kortom er zijn nogal wat verklaringen mogelijk en allen zeggen wel wat van het karakter van het dorp. Wij wensen u met deze uitgave veel leesplezier. Jan J. Jong BA, voorzitter.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2006 | | pagina 3