Dit was zo'n Messerschmitt ME 110„Casar-Marie" met aan de stuurknuppel de 22-jarige Oos tenrijkse prins, luitenant Prinz Egmont zur Lippe-Weissenfeld. De piloot kreeg van het radarpeilstation Hering, dat nabij Medemblik was gebouwd, het bericht door dat een aan geschoten thuisvlieger boven Alkmaar richting de Noord zee vloog. Met vol vermogen ging de jager op zoek naar zijn slachtoffer. Net boven zee aangeko men, zag Zur Lippe het zwarte silhouet van de Wellington T 2990. Hij zette onmiddellijk de aanval in. De tactiek was eenvoudig. De bom menwerper werd van achteren benaderd. De jager ging eronder hangen en vuurde zijn kogels af in de romp en in de motoren. Daarna draaide hij weg. In de bommen werper brak onmid dellijk brand uit. Piloot Bufka wist dat zijn toestel verloren was. Hij maakte een bocht richting land want uit het vliegtuig springen was voor de bemanning de enige kans om te overleven. Door de hoge valsnelheid was dat echter niet mogelijk. Het was de laatste vlucht van Bufka en zijn bemanning. Op 23 juni om 2.13 uur sloeg het toestel te pletter in de polder. Met het neerhalen van dit vliegtuig behaalde Zur Lippe zijn achtste nacht overwinning. In totaal zou hij 51 keer een vijandelijk toestel neerschie ten. Hij overleefde de oorlog echter niet want hij ver ongelukte samen met zijn marconist en schutter Josef Renette in de Belgische Ardennen bij het plaatsje St. Hubert. Beiden werden begraven op het Duitse oorlogs kerkhof te IJsselsteyn in Limburg.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2006 | | pagina 25