een glansrol in het toneelstuk „Haar laatste kerstfeest" en met enkele mensen uit het dorp werd „De truc van Tinus'' opgevoerd. Het was bijna ongelofelijk dat de mensen daarvan zo genoten. Het succes was van dien aard dat de zaal te klein werd om allen, die ervan wilden genieten, te plaatsen. Ook „De verloving onder de lantaarn" werd een groot succes. De rollende sneeuwbal bleek niet meer te stuiten en dat had als resultaat dat men een eigen toneelvereniging oprichtte. De vereniging kreeg de naam „Animo'' en is onder leiding van Piet Grootes in de wijde omtrek bekend geworden. Op verschillende toneelwedstrijden heeft de toneelvereniging een prijs in de wacht gesleept. Bij menigeen wellen nog fragmenten op van bijvoorbeeld het duet dat Simon van der Oord en Cel Schuurman zongen: „Goede maan, hoe stil en vreedzaam vlien de wolkjes u voorbij". Zelfs de grote Piet Bakker, die zeer mensenschuw was, haalde men met veel moeite bij de toneelvereniging en het het een kostelijke tijd, waarin veel mensen veel plezier hebben beleefd en waarin ook veel vriend schappen zijn ontstaan. Dit alles leverde Jo van der Molen echter onvol doende inkomsten op. Daarom was hij ook tuinder met enkele flinke stukken grond, veehouder met een paar koeien, visser in de Moerbekerpolder, mollen- vanger en ook nog kapper en wie zich door Jo van der Molen liet knippen, kwam vaak laat thuis. Een andere bloeiende vereniging was de bridgeclub met bijna alleen maar leden uit Moerbeek. Na de brand moest de club noodgedwongen worden opgeheven. Ook was er ook nog een biljartvereniging. Deze heeft echter korte tijd bestaan. De gymvereniging, opgericht voor huisvrouwen, is nog steeds een actieve groep. In eerste instantie werd er in het café geoefend maar na de brand week men uit naar Haringhuizen. Later verhuisde deze vereniging naar Lutje winkel, waar het nog steeds bestaat. Een brand in het café, annex kapperszaak, in januari 1973 betekende voor Moerbeek het einde van alle verenigingen en van een sociaal trefpunt. lukte om hem voor het voetlicht te krijgen. Toen het eenmaal zover was, ontplooide hij zich als een hele goede kracht. Na de tweede wereldoorlog kende Moerbeek meerdere jaren een reisvereniging die jaarlijks met de bus van Slijkerman een uitgaansdag organiseerde. Over be langstelling was niet te klagen want de bus was meestal tot op het laatste plaats bezet. Een vast onderdeel van zo'n reis was een bezoek aan de speeltuin en het eindigde meestal met een diner. Bij genoeg belangstelling stond er een bezoek aan de West-Friese Flora op het programma. Grote promotor van de reisvereniging was Cees Way Sr. Al met al was De foto hiernaast is waarschijnlijk een van de laatste foto's van café De Witte Herberg. Deze krantenfoto uit januari 1973 laat overduidelijk zien wat de rampzalige gevolgen waren van de voorafgaande zwarte nacht voor De Witte Herberg.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2006 | | pagina 13