Het bestuur moedigde het meewerken aan zo'n avond ook aan. Het waren de dames Ma Buis en Marijtje van der Molen die de eerstvolgende avond een paar liederen ten gehore brach ten en ze hadden succes. Zo traden andere inwoners op met een voordracht of een gees tig schetsje. Voorzitter Rens besloot die avond met woorden van dank aan allen die aan deze mooie avond hadden meegewerkt. Zo werden mensen geactiveerd om iets te ondernemen waardoor ze bewust werden van hun eigen mogelijkheden. Ook caféhouder Jo van der Molen was bereid om daaraan mee te werken, want hij vergrootte zijn cafézaal en liet het moderniseren. Een oude bedstee, die reeds lange tijd had gediend als toneel en waarop Daan Pool als voordrachtkunstenaar meerdere malen met zijn West-Friese schetsen en voordrachten was opgetreden, werd gesloopt. Daarvoor kwam in de plaats een groot en voor die tijd modern toneel, waarop toneelstukken veel beter konden worden gespeeld. Zo had Marijtje van der Molen Wanneer deze kermisfoto van deze heren in pak met stropdas is gemaakt, is niet bekend. v.l.n.r. Siemen Wijn, Kees de Graaf, Jan van der Oord, Kees Groen- leer, Jan Brommer, Jan Wijn, Anton Hoogersteger en Joop Bulten. Deze foto is genomen ter gelegenheid van een Moerbeker kermis. v.r.n.l. Neeltje met Theo op de arm, tante Marijtje, Aagje, daarachter R. Bronder, oom Jo van der Molen, G.P. Waij, oude Teunis van der Molen, achter die meisjes de muzikanten A. Kos, Corn. van der Weerd en geheel links Corn. Wit van Nieuwe Niedorp.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2006 | | pagina 12