Voorwoord Geachte abonnee, Ons eerste lustrum is op bescheiden wijze gevierd met het uitbrengen van een DVD met daarop een compilatie van diverse oude dorpsfilms. Dit geschenk voor de abonnees kreeg in brede kring een warm onthaal en was voor veel dorpsgenoten aanleiding nog eens herinneringen van vroeger op te halen. Vanaf deze plaats wil ik allen, die aan dit mooie project hebben meegewerkt, hartelijk danken voor hun inzet. Inmiddels maken wij ons alweer op voor een nieuw evenement. Het vieren van de vijftigste sterfdag van de gerespecteerde pastoor Martinus van der Burg. Ieder heeft zo zijn eigen herinneringen aan deze markante persoonlijkheid die als mens sociaal bewogen was en in onze dorpen zo zijn karakteristieke katholieke stempel drukte en veel deed voor het onderwijs. In dit nummer starten we met de eerste editie van een nieuwe rubriek „De middenstand rond de Mariaschool". Aansluitend de tweede aflevering over barbier Sinnige. Ook zult u kunnen genieten van het verhaal van Zijdewinder schipper Jan Droog, die zijn varensleven aan het papier heeft toevertrouwd. Na de uitslaande brand in de als vanouds bekendstaande boerderij van schildersbedrijf De Graaf, sloeg het noodlot andermaal toe in Zijdewind. Een alles vernietigende vuurzee legde Landman's Welvaren volledig in de as. De eigenaar zal best weten dat er bekwame architecten zijn die oude panden voortreffelijk kunnen herbouwen. Wij als historische stichting pleiten er natuurlijk voor dat de oude herberg weer in volle glorie in het centrum van Zijdewind zal herrijzen. Vanaf deze plaats doen wij dan ook een beroep op hem dit mooie café voor Zijdewind te behouden, hij is nu aan zet. Wij wensen de familie Braber en de nieuwe exploitanten in spe sterkte en succes toe. Theo Vertelman liet zich inspireren door de fatale brand van Landman's Welvaren en schreef een aandoenlijk gedicht. Ook in dit nummer, naast de vaste boerderijenrubriek, een bijzonder interessante uiteenzetting over de cultuurhistorische waardenkaart en sporen van één van de verdwenen kloosters die ooit in 't Veld hebben gestaan. Kortom, veel leesplezier met deze gevarieerde uitgave. Jan J. Jong BA, voorzitter.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2006 | | pagina 3