£T ZIJDEWIND HUILT.... p- Landman's Welvaren \psa II Ik heb er nooit mijn hoofd gestoten als ik er gastvrij naar binnenging, het voorcafé met lage zoldering voelde vertrouwd, veilig, besloten. De ronde tafel, gasten die er waren biljart, opkamer, sfeervolle zaal, feesten, diners 't was er allemaal al eeuwen in Landman's Welvaren Maar ineens is er vuur verschenen waarin historie is verdwenen. De sfeer van eeuwenlange jaren vervloog die nacht uit Landman's Welvaren. Alle dromen zijn in rook gedoofd en iedereen stoot nu zijn hoofd. Theo Vertelman Links de boerderij van De Graaf en rechts de stolp van de familie Van Baar en later Ros. Links het restant van de verbrande boerderij en rechts de nieuw gebouwde stolp. In de avond van vrijdag 7 april schrok Zijdewind op door een uitslaande brand in de gerenoveerde boerderij aan de noordkant van de Havenstraat. In het verleden was hier het schildersbedrijf van De Graaf gevestigd. Hoewel deze stolp inmiddels grondig aan de moderne eisen van deze tijd was aangepast, is toch een mooi bouwwerk voor een fors deel in vlammen opgegaan. Het is te hopen dat er een waardige oplossing wordt gevonden voor dit eens zo mooie bouwwerk. Landman's Welvaren in betere tijden. Zal op deze plek ooit een nieuwe Landman's Welvaren herrijzen? In de nacht van 30 april op 1 mei sloeg het noodlot wederom toe. Café Land- man's Welvaren viel ten prooi aan een alles vernietigende vlammenzee. Van wat ooit zo'n gezellig etablissement was, bleef letterlijk niets over. Het is voor Zijdewind te hopen dat herbouw zal plaatsvinden. Pastor Theo Vertel- man zag in deze droeve gebeurtenis een aanleiding tot het schrijven van een aandoenlijk gedicht.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2006 | | pagina 23