deze stolp stond om daar met zijn gezin een nieuw bestaan te beginnen. Dit heeft maar tien jaar geduurd want in 1968 zijn de boerderijen opgekocht door Stichting Beheer Landbouwgronden. De boerderijen werden gesloopt en het land verkaveld. De er langs lopende paden kwamen te verval len. Zo kwam er een eide aan een tijdperk van honderden jaren ploeteren en wonen midden in het land, ver van de bewoonde wereld. Na een leven van hard werken overleed eerst in 1956 op 75 jarige leeftijd Jochem Waiboer, twee jaar later in 1958 zijn vrouw Aafje Bos man in de ouderdom van 73 jaar. Hun dochter Neeltje, die altijd nog thuis woonde, was inmiddels al 50 jaar en nog steeds niet gehuwd. Neeltje ging verder met het boerenleven. Menig Moerbeker zal het zich vast nog wel herinneren. Zij had het vaak over haar werk, de beesten en vooral de bunders land. Daarom had zij ook de bijnaam Neeltje Bunder. Zij molk 25 koeien, had drie apparaten en een tractor. Ze was wel modern in die tijd. Een bijzondere boerin die het boeren nog jarenlang heeft voortgezet met een aparte eigen le venstijl. Begin jaren 70 werd Neeltje getroffen door een herseninfarct. Die bewuste morgen wist ze nog bij de telefoon te komen om Gerard Groen te bellen om haar koeien te melken. Toen Gerard was aangekomen zag hij al gauw dat het niet goed was. Neeltje lag ziek op bed en er moest hulp komen. Het ging bergafwaarts. Ze kon niet meer alleen wonen en ging naar een verzorgingstehuis. Het vee werd ver zorgd door Wouter Slijkerman en zijn zwager en knecht Piet Dekker, ook uit de Moerbeek. Deze twee mannen kwamen meer bij Neeltje over de vloer voor klusjes of als er een koe moest kalven of een schaap moest one. Als dat niet zo lekker ging werd er een handje geholpen. Ook werd er gezellig gebabbeld onder het genot van een bakkie koffie. Dan vroeg Neeltje belangstellend aan Piet of hij al verkering had, maar Piet had daar niet zo'n haast mee. Neelje zei dan: „Piet, je moet goed op drie dingen letten: rang, stand en geloof". Het zat Piet wel goed. Zelf was Neeltje Doopsgezind. Op 13 april 1983 overleed Neeltje Waiboer in „Huize Lindendael" te Hoorn. Ruim 10 jaar heeft De Wester leeggestaan en kwam te koop. In 1986 kocht Wouter Slijkerman uit de Moerbeek de boerderij van de familie Waiboer. Na een flinke opknapbeurt, die wel nodig was na al die jaren, zag het er weer mooi, netjes en fris uit. Wouter en zijn zwager en knecht Piet Dekker betrokken het pand. Ze hoopten daar nog vele jaren samen te genieten. Maar dat pakte anders uit want al na een maand kwam Wou ter na een langslepende ziekte op 73 jarige leeftijd te overlijden op 4 juli 1986. Nu bleef Piet alleen over. Nog zo'n tien jaar heeft hij op het mooie plekje in de Morre- bok gewoond. Op 6 juni 1996 kwam na een korte ziekte ook een einde aan het leven van Piet Dekker. Na drie jaar leeggestaan te hebben, heeft de familie Slij kerman het in 1999 verkocht aan de familie Stammes met 6.53,50 ha. land erbij. Nu wonen zoon Arjan met Susanne en Joep Stammes op „De Wester". „De Wester" zoals hij nu nog steeds in Moerbeek te zien is. Links: kleine Neeltje Midden: Aafje Bosman Onder: Neeltje 19 jaar Jochem Waiboer en Neeltje

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2006 | | pagina 17