tegenover de Mariaschool en hadden meer leefruimte als in die donkere steeg daar aan de achterkant van het gesticht. Jan Wit werkte als heftruckchauffeur bij het havenbedrijf SSB te Amsterdam en samen gingen Jan en Lies in 1970 de Mariaschool schoonmaken in de avonduren. Zo kon Jan zijn huisje van tijd tot tijd op knappen. Eerst ging de winkeldeur eruit om plaats te maken voor een raam en later werd de gehele pui veranderd en kwamen er vier dezelfde kleine ramen voor terug. Over Jan Wit schreven we al eens eerder in ons blad vanwege zijn verblijf als militair in Indonesië. Jan kan nog boeiend vertellen over zijn werk bij de Intendance. Hij was ingezet bij het veetransport van Jakarta naar Bali. Als boe renzoon kon hij goed met koeien omgaan en daarom moest hij mee met die veetransporten om de daar gelegerde militairen van een stukje vlees te kunnen voorzien. Inmiddels wonen Jan en Lies al weer 43 jaar op hun vertrouwde stekkie. Ze beschikken over een mooie woonkeuken, een voorkamer en een slaapkamer beneden. Boven zijn er ook nog enkele slaapkamers die gebruikt werden toen de kinderen nog thuis waren. Die hebben allemaal hun be stemming gevonden en komen allemaal graag op visite bij vader Jan en moeder Lies. Dat deed ook de familie Schouten in 1990. Alle broers en zussen met aanhang wilden toch nog een keer hun oude huis aan de Rij dersstraat bekijken. Zij waren bij Jan en Lies van harte welkom. Veel herkenden ze nog, zoals de grote woon keuken en de schuur die vader Cor had laten bouwen. In de woonkamer zie je achterin nog tegen het plafond de kleine raampjes die vroeger in de winkel nog wat licht doorlieten boven de ladekast vol garen, knopen, band en strengen wol. Ook de nog steeds aanwezige balkenpartij in de woonkamer herinnerde hen nog aan de tijd dat zij in 't Veld hun kinderjaren doorbrachten. De Schoutentjes zijn 't Veld niet vergeten en nog altijd liggen er contacten met diverse dorpsgenoten. Mevr. Schouten-Bonsen Cor Schouten Lena Schouten De familie Schouten in de tuin van overbuurman Jaap Berkhout. Jan en Lies Wit met op de achtergrond hun huis dat ooit manufacturenwinkel was.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2006 | | pagina 14