Nagenoeg parallel met de zakelijke uitbreiding liep de gezinsuitbreiding van Cor en Alie. In 1940 werd de eerste dochter Annie geboren, in 1942 gevolgd door zoon Theo, in 1943 dochter Marga, in 1944 Sjaak, in 1948 Herman, in 1951 Cor en de rij werd gesloten met Lida die in 1952 werd geboren. Dat was me toch wel een hele bedoening maar moeder Schouten kreeg hulp. Eerst van Agie Berkhout, een buurmeisje, dat verstelwerk voor de kinderen deed en in het huishouden werkte en later van Riet de Groot uit Zijdewind en van Fita en Gre Bakker van De Weel. Weer later kwam er assistentie van Annie Schouten en van Koba en Annie de Moel uit Schagen, die hand- en spandiensten in het gezin Schouten verrichtten. had laten bouwen. De concurrentie was fel en Cor Schouten voerde een spaarsysteem in met stempels. Met een volle kaart (40 x f 1.- of 40 x f 2.50) kon je f 40.- of f 100.- besteden en dat was toen best wel een bedrag waar je wat mee kon doen. Het was een vorm van klantenbinding dus. De laatste jaren ventte Cor langs de weg met een bestelau to de G 99662 en wist zo zijn klanten te bedienen. Maar als zakenman kon hij toch onvoldoende zijn vleugels uitslaan en daarom besloot hij in 1959 Alkmaar voor 't Veld te verruilen. In Overdie was een nieuw winkelcen trum van de grond gekomen. Daar wilde hij een nieuwe start maken en zette evenals in 't Veld ook daar een nieuwe ventwijk op. Helaas kwa men er toen tegenvallers en in 1961 kreeg Cor een ernstig hartinfarct. Zo goed en zo kwaad als het ging, werd de zaak draaiende gehouden vooral door moe der Alie en oudste dochter Annie, maar in 1966 sloeg het noodlot echt toe toen Cor Schouten plotseling overleed. Sjaak de tweede zoon uit het gezin Schou ten nam de zaak toen over, bracht weer nieuw leven in de brouwerij. Tot op de dag van vandaag kan je Schouten Mode nog in Overdie vinden. De oudste zoon Theo had geen interesse in het bedrijf. Na zijn lagere schooltijd op de jongensschool St. Martinus te 't Veld volgde hij de lagere landbouw school in Spanbroek en haalde vervolgens nog een diploma aan de tuinbouwschool te Heerhugowaard. Hij werd tuinder en ging bloemkool en sla telen op drie ha. land dat hij in de Kampen van de familie Schou ten pachtte. Later zette Theo in de Boekelermeer bij Alkmaar een groot kassenbedrijf op dat inmiddels door de gemeente Alkmaar wegens stadsuitbreiding is uitgekocht. Theo woont nu in Heiloo. Na het vertrek van de familie Schouten naar Alkmaar in 1959 betrok ken Manus en Lena Schouten, die op de boerderij aan de Westerweg in de Kampen woonden, de woning aan de Rijdersstraat. De boerderij was verkocht aan Arie Keesom. Lang hebben Manus en Lena daar niet gewoond omdat Manus in 1963 plotseling over leed. Lena ging daarna naar het verzorgingshuis te Spierdijk tot haar dood in 1964. Voor Jan Wit en Lies Biersteker, die in het gesticht Rijdersstraat nr. 100 woonden, was het een hele verbetering toen ze dit huis konden kopen. Zij verhuisden naar het pand aan de Rijdersstraat 54 Cor en Alie Schouten voor hun winkel aan de Rijdersstraat 307, tegenover de Mariaschool.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2006 | | pagina 13