Kaliol Voedende creme voor hoorverzorging klanten kan ik hier geen namen noemen. Onze praat grage kapper was druk bezig met het scheren van deze bekende, toen deze plotseling zei: „Piet, wat hangt hier een raar luchtje? Staatje bok ook hier?" Toen was de maat vol en had Piet het in het snotje. Het was bekend dat hij kon opstuiven, maar nu was hij zo pissig dat de klant half geschoren de deur uitraakte. Na dit incident en een zaterdagavondsigaar en ook vermoedelijk na een borreltje voor de schrik zal hij hierom wel gelachen heb ben. Hij was zelf geen haar beter. Het gezin Sinnige werd door de jaren heen groter. Zes kinderen zijn op de wereld gebracht, vier jongens en twee meisjes. Ze hebben ook moeilijke tijden gekend, vooral toen Cor, het jong ste kind, op een leeftijd van nog geen halfjaar overleed. Dit zijn heel verdrietige dingen in een huwelijk. Maar tot grote vreugde van moeder Afie mocht zij het bele ven een priesterzoon op het altaar in onze eigen parochiekerk te hebben. Dit heuglijke feest was in het jaar 1935. Jan, de tweede zoon, pater in de orde van de Norbertijnen met een mooie opval lende witte toog, was de trots van deze ouders, maar ook van pastoor M. van der Burg. Vanaf dat moment kon vader Piet een potje breken bij deze dorpsherder. Hij was de enige die met de pastoor mee mocht rijden naar de markt in Schagen. Het was immers een hoge uitzondering om bij pastoor in de Ford te mogen plaatsnemen of je moest al non zijn. Dochter Alie was in die tijd gehuwd met Cor Oud en laat deze man, afkomstig uit Wognum, het zelfde beroep hebben als zijn schoonvader. Nu was Cor wel een echte kapper met een echte opleiding. Bovendien was hij ook een dameskapper. Hij kon het woonhuis kopen van Arie Bakker, een rente nier, die het in de dertiger jaren had laten bouwen. Eerst is er nog een stuk aangebouwd om zijn kapperszaak, vooral zijn damessalon, te moderniseren. Er was ook een sigarenwinkel in gevestigd. In 1950 is de heer Oud naar Alkmaar verhuisd en nam Dirk Wijnker de zaak over. Hierna werd het een manufacturenwinkel van Giel Moras en als laatste runde Van Diepen er zijn taxibedrijf. Piet, de oudste zoon, was werkzaam bij de spoorwe gen in Amsterdam. Ook zijn zwager Van der Pol, die getrouwd was met zijn zus Nelie en ook in deze stad woonde, werkte aan het spoor. Tijdens een beschieting van de trein door de Engelsen is hij toen overleden. De jongste zoon, geboren in 1920, was ook een Cor. Uw hoor kat zich gamakkalljktr kamman D« golf valt ar vanzalf waar in Uw coiffure gaat tangar mat bi| \rtg«lmo!tg gab ruik van een Dr. Soja - product. .M.A.C. - Amsterdam Imp. Naast de boerderij van Dirk Burger kocht Piet Sinnige een hoekje grond van deze boer en liet daarop een nieuw huis zetten. Op de foto hieronder is het huis verdwenen. Hier staat nu de serre van de familie Ton Groen

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2005 | | pagina 7