Cornelis, die arbeider is aan de Westen/veg te Nieuwe Niedorp en gehuwd is met Elisabeth Verberne. De ande re drie kinderen Jan, Grietje en Arie zijn op de boerderij blijven wonen. Toen eind jaren '30 Jan kwam te overlij den, bleven Grietje en Arie nog over. Samen gingen ze verder. Arie molk een paar koeien en had nog een klein bouwerijtje. Grietje zorgde voor de huishouding. Toen in 1962 het bejaardenhuis Maria Mater in 't Veld werd gebouwd, hebben Arie en Grietje zich meteen aangemeld. In 1963 verkochten zij de boerderij aan Willem Johannes Keesom, veehouder te Nieuwe Niedorp en verhuisden zij naar Maria Mater. Zo is de stolp ruim 60 jaar in het bezit geweest van de familie Koomen. In 1965 werd de boerderij weer verkocht aan Simon Petrus Adrianus Klaver, geboren te Oude Niedorp, slager en koopman, wonende te Badhoevedorp. wat bouwerij. Je kon er, zoals dat overal ging toenter tijd, een gezin van onderhouden. Op 21 maart 1923 komt vader Klaas te overlijden. Zijn vrouw Pietertje is hem dan helaas al voorgegaan. Er komt een boedel scheiding. Drie van de zes kinderen zijn al gehuwd. Pieter, veehouder te 't Veld met Antje Molenaar, Antje met Jan van Schagen, watermolenaar te Berkmeer en Frans van der Eng Gezicht op de Wester en Oosterkampen. 1993 Olieverf op doek Frans schilderde een aardige impressie van hoe het er ooit heeft uitgezien. De stolp van de familie Schroevers is rechts in de verte nog net te zien. De inmiddels verdwe nen boerderij en het tegenwoordig wit geschilderde huis op de voorgrond vormen samen een deel van het buurtje dat nu nog bekend staat als de kolonie. Van de Hart- weg die nu dwars door het land ligt is hier nog niks te zien. Op deze oude kaart is midden in de cirkel de boerdeij van de familie Schroevers te zien. Wat lag de stolp in vroeger tijden voor de aanleg van de Hartweg ver van de bewoonde wereld.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2005 | | pagina 25