8 Van Westerweg 35 naar Hartweg 17 Zoals li ziet, maakt voor de schitterende ligging van dit knusse boerderijtje niet uit of het Westerweg 35 of klartweg 17 heet. In het jaar 1862 kocht ene Jacob Meiten, landbouwer op de Keins, een perceel grond in de Oosterkampen te Nieuwe Niedorp en bouwde dit knusse boerderijtje dat nog altijd behouden is gebleven. Voor de verkaveling, 7.o'n 35 jaar geleden, was het Westerweg 35, thans Hartweg 17. Jacob Meiten is maar vier jaar eigenaar geweest van de boerderij want op 14 mei 1866 verkocht hij het huis met een perceel bouwland voor f 1.400,- aan Cornelis Beken, arbeider wonende aan de Limmerschouw in de gemeente Nieuwe Niedorp. Cornelis Eeken trad op 22 februari 1879 in het huwelijk met Ida Kolkman. Zij kregen vier kinderen: Margaretha, Agatha, Bngelina en Gerrit. Na het overlijden van Cornelis Eeken huwde Ida Kolkman met Pieter Schoffelen, watermolenaar uit Oudorp. Op 11 juli 1891 vond een openbare verkoping bij opbod en afslag plaats in de herberg Prins Maurits te Nieuwe Niedorp door notaris Abraham Vloot uit Alkmaar. Willem Cornelis Visser kocht het bóeren- bedrijfje bestaande uit een huis en een perceel bouw land, groot 48 are en 60 centiare, voor f 900.-. Helaas vond er na drie jaar een boedelscheiding plaats want op 13 februari 1894 overleed zijn echtgenote Antje Strijbis. De vijf kinderen Arien, Jacob, Maurits, Frans en Gijsbertha Mulder-Visser waren ook erfgenaam. In 1902 verkoopt Willem Cornelis Visser het boerderij tje met de grond voor het bedrag van f 2.000,- aan de heer Klaas Koomen Janszoon, landbouwer wonende te Bovenkarspel en gehuwd met Pietertje Rood. Klaas en Pietertje kregen zes kinderen: Jan, Pieter, Antje, Cornelis, Grietje en Arie. Zij hadden een leuk gezin zo achter in de Kampen en een klein boerenbedrijfje met

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2005 | | pagina 24