Hij verkocht de twee schuiten en de 'goodwill' aan Piet Bruin Pzn uit Waarland. Ook knecht Dirk Bruin ging aan de slag bij Piet Bruin. Op een strook van 10 bij 5 meter langs het water op het erf van Arie Groen werd op 31 mei 1949 een recht van opstal gevestigd. Vanwege het keren van de schuiten werd het haventje tussen Groen en de Mariahoeve opengehouden. Nadat de ruilverkave ling 10 jaar later was uitgevoerd, legde ook Piet Bruin de schuiten aan de kant en werd het recht van opstal opgeheven. Arie werkte tot zijn pensioen bij Hoogovens. Vanwege zijn leeftijd kreeg hij daar een mooie baan als conciërge. Opzij van z'n huis had Arie zijn tuinderij. Hij verbouwde z'n eigen piepers en groente. Omdat zoon Joost inmiddels trouw plannen had, werd besloten het grote huis op te delen. Hiermee verdween de prachtige ingang van de timmermans-werkplaats. Joost was wel timmerman, maar hij werkte voor een baas. Toen Arie en z'n vrouw in 1970 in een bejaardenwoning trokken in 't Veld, is de kleine woning voor nog een paar keer verhuurd aan jonge mensen. Inmiddels hadden Joost en Riet drie dochters gekregen die elk een eigen kamertje boven kregen. De bovenverdieping werd grondig aangepakt. Er werd in elk kamertje een bedstee gemaakt; de kamers hadden allemaal een eigen kleur. Na het vertrek van de laatste huurster werd in 1980 de tussenmuur weggehaald en werd de benedenverdieping aangepast aan de eisen van de tijd. Er kwamen geruchten dat een fietspad moest worden aangelegd vanuit Waarland naar de Hartweg. Nadat de gemeente Harenkarspel wat druk zette, besloot gemeente Niedorp dat het fietspad er moest komen. Hiervoor moest het huis van Joost en Riet wijken. De eerste paal voor het nieuwe huis werd geslagen op 12 november 1990 en in juni 1991 trokken ze in het nieuwe huis. Het oude huis werd direct erna gesloopt. De sloop betekende het einde van een anderhalve eeuw oude timmermans werkplaats. Deze foto is genomen vanaf de overkant van de ring- stoot. Achter de paardenkar is links het kleine huis en rechts de timmermanswerk plaats te zien. Helemaal rechts is de darsdeur van de boerderij te zien die op de plek van het huis van de familie Droog heeft gestaan. Op foto hieronder is Arie Groen bezig met de oogst van zilveruien. Links achter staat de koeienkerk en rechts de timmermanswerk plaats nrgeiopen wimer neen aif mooie piaaije van het nieuwe huis opgeleverd.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2005 | | pagina 23