A ,s Geschiedenis van een timmermanswerkplaats W -.;v> In nummer 9 van't Is mooi weest heeft u met de oudste geschiedenis van de timmermanswerkplaats kennisgemaakt en heeft u kunnen lezen dat er eerst twee percelen waren. Toen in 1870 beide percelen eigendom waren van Cornelis Hille liet hij het samenvoegen tot een geheel. De weduwe Hille verkocht in 1919 het perceel met daarop twee woningen, een timmermanswerkplaats en een houtschuur aan hun knecht Jan van Leeuwen. Jan overleed binnen vier jaar en zijn weduwe en zoon Evert waren erfgenamen. Evert nam de timmermanswerkplaats over. Vanwege de verslechterde economie was er nauwelijks werk en hij zag zich genoodzaakt november 1939 de zaak te verlaten en met zijn vrouw en inmiddels acht kinderen vertrok hij naar Oudkarspel. Arie Groen had inmiddels gehoord dat het gezin Van Leeuwen het grote huis zou verlaten. In 1936 was hij met Barbara Wagner getrouwd en met haar dochter Willie woonde hij eerst in het kleine huis. Na korte tijd verhuisde hij naar de 'eerste gemeente woning' (waar Henk Moras nu woont) in Zijdewind. Daar zijn Rietje en Joost geboren. Arie kende vanzelf het huis dat nu leegstond heel goed en na veel vijven en zessen kon hij de woning van de erven Hille kopen. Begin maart 1940 trok het gezin in het grote huis. Arie Groen was van beroep vrachtschipper. Met zijn knecht Dirk Bruin (Puk) ver voerde hij groenten naar de veiling Noordermarktbond in Noord-Scharwoude. Hij bezat twee schuiten de Zwaluw en de Reserve. Ze haalden bij de tuinders in de omgeving de te veilen groenten op en voe ren ermee naar de vaarvei- ling. Van lieverlee werd het vervoer per schuit minder. Na de oorlog kwam het vracht vervoer over de weg op gang en toen Arie 58 jaar oud was, zette hij een punt achter het bestaan van vrachtschipper. A& 14J J A. r^"CÖR MEUERING - -^r~" &*tba Joost poserend achter het huis. In het dwarsstuk bevond zich vroeger de timmermanswerkplaats.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2005 | | pagina 21