Bedankt mevrouw Van Hest! Zangles van juffrouw Van Hest met aan het harmonium zus Nel. 1. Jan Wit 2. Dries Ruiter 3. Wim de Jong 4. Johan Groot 5. Gerard van der Heide 6. Jan Blokhof 7. Pé Tromp 8. Siem Kruyer 9. Henk op 't Veld 10. Jan Oud 11. Wim Keesom 12. Theo Wijnker 13. Jan Smit 14. Theo Bosma 15. Jaap Post 16. Jan Bakker 17. Kees Witte 18. Jan de Jong Aan Truus hebben we als medewerkster op de achtergrond veel te danken. Zo had zij van mejuffrouw Tiek van Hest, de jongste dochter van de voormalige hoofdonderwijzer van de jongensschool, de vraag gekregen of het mogelijk was om eens de oudheid kamer in haar oude geboortedorp te mogen bezoeken. Zij had in Alkmaar van het bestaan gehoord bij de familie Jong-Kolkman en had daar toen mooie reacties gehoord van deze oud-Veltemers omdat zij met hun gezin daar al eens een bezoek hadden gebracht. Van deze familie hebben we voor onze verzame ling ook nog een paar exclusieve dingen gekregen. Het verzoek van mevrouw Van Hest hebben we met plezier ingewilligd. Zo is zij op een mooie zomerse dag in augustus in onze oudheidkamer op be zoek geweest. Betsie oftewel mevrouw Bakker-Groen heeft haar ontvangen en rondgeleid. Het verbaasde haar om dit alles terug te zien in de oude dorps-smederij en in de dorpswinkel. Zij was vol lof. Mevrouw Van Hest was ook tijdens haar bezoek be hoorlijk gehandicapt door reuma en omdat zij vond dat zij de leeftijd van de TelefoonUI Voor jou! Wie? Truus! Welke Truus? Truus Keesom-Ligthart. Wat zal Truus voor nieuws hebben? Zij heeft vaak goede ideeën en geeft veel medewerking aan onze vereniging. Er is haar ook niets teveel want ze belt zo even naar Overijssel en Drente om bij kennissen gegevens voor ons te verzamelen. sterken was gepasseerd, had zij voor ons enkele zeer opmerke lijke dingen mee. Deze waren voor haar van grote emotionele waarde. Zo mochten we het zeer nostalgische sigaren- en sigaretten- kistje van haar vader ontvangen. Daarin lag haar vaders vulpen waarmee hij jarenlang onze schoolrapporten heeft ondertekend. De grootste verras sing was echter het fluitje dat hij gebruikte om de leerlingen te verzamelen als het tijd was voor de lessen. Wie had ooit kunnen bedenken dat ik hierop nog een keer zou mogen blazen. We hebben deze drie dingen onder protest aanvaard omdat ze voor haar veel emotionele waarde hadden, maar zij was ervan overtuigd dat het in de oudheidkamer op zijn plaats was.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2005 | | pagina 14