Er lagen veel goed verzorgde edities van clubjubi lea, zoals: „Voor het melken thuis" t.g.v. het 75-jarig bestaan van Geelzwart in 2005, „Verhalen over 75 jaar SRC" in 2005, „Vanaf het eerste fluitsignaal" van Wieringerwaard (1920 tot 1975) en het jubileumboek van Vios over de jaren 1927 tot 1977. In het SRC-jubileumboek schreef de NHD-verslag- gever Frank Oudmaijer het volgende: „Aangezien ik geen rijbewijs had, ging ik per fiets naar omliggende verenigingen, als Wieringerwaard, HollandiaT en VZV. De terugreis per fiets viel wel eens niet mee door de harde wind in het open Noord-Hollandse land schap. Ik kwam dan bezweet op de redactie en moest nog een avond werken. De terugreis van 't Veld naar Schagen was toch een keer aangenaam toen ik bij het rad van avontuur een Kips' leverworst en een varkens rollade won en die onder mijn snelbinder mee naar de redactie nam. Denkend aan die lekkernijen kon ik toch beter die harde noordenwind trotseren." De oprichting van VZV in 1930 Voordat in 't Veld Rood Wit werd opgericht, voetbalden diverse jongens uit 't Veld bij SVW in het centrum van Heerhugowaard. Maar 't Veld was ook zo'n dorp dat zijn eigen identiteit zocht en het initiatief kwam onder meer van schilder Antoon Groen, van kastelein Jan Schiebroek, van bakker Jaap Portegijs en van vrachtrijder Arie Mooy. Het eerste bestuur bestond uit voorzitter Piet van Trienen, secretaris Jo Kamp (manu-facturier) en penningmeester Jan Schiebroek. Het voetbalveld lag aan de huidige Julianalaan en aanvankelijk kon men zich in de zwarte schuur bij café Brouwer omkleden. Later kon het toneel van het patronaat gebruikt worden voor kleedruimte. In 1950 moest dat veld bij de kerk, te bereiken over een pad langs de kerkengracht, worden verbreed en voorzien van een afrastering omdat VZV toen voor het eerst overging naar de vierde klasse KNVB. De bond stelde eisen onder meer aan de grootte van het veld en aan de afrastering om het speelveld middels een hek. Met veel zelfwerkzaamheid werd aan de eisen voldaan. De afrastering stond praktisch tegen de trap van de VZV-kleedkamer aan maar het publiek kon daar nog net één voor één langs. Zo dicht stond het hek tegen de kleedkamer aan. De vereniging groeide uit zijn voegen en een tweede speelveld werd aangelegd achter de boerderij van Cor Smit waar ook kleedgelegenheid werd gebouwd. Een hele verbetering was de ingebruikneming van sport park De Kogge in 1972, toen VZV-voetbal ineens over drie velden en een oefenveld ging beschikken. In 1973 K; 1949 Helemaal links op de achtergrond supporter Dirk Wijnker de kapper v.l.n.r. Jo Kamp, Jaap Jong de metselaar, Jan Wijnker, Wim Groen de scheidsrechter, Dirk Wijnker, Cor Leegwater, Jan Pankras, Gert Groen, Arie Groot, Gert Groen sr., Bertus v.d. Kroon midden: Jan Wit, meester Jan Hoogenbosch, Kees Tamis onder: Frans Jong, Piet Leegwater, Nic Zomerdijk

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2005 | | pagina 11