De derde generatie Groen op de kleine boerderij Al snel bleek dat de oudste zoon Gerard ook wel zin had in het boerenleven. Nadat hij de landbouwschool had afgemaakt, ging hij bij vader Gert op de boerderij werken. De paarden werden ingeruild voor tractors. In het begin van de jaren '70 kwam de ruilverkaveling. De kleine akkertjes, de Moiensloot met zijn betonnen bruggetjes, maar vooral het prachtige polderlandschap werden ingeruild voor lange, strakke akkers met daar dwars doorheen de Hartweg. Dat was een hele verandering. Het was wel even wen nen. Je had altijd alle vrijheid gehad en er was nooit verkeer langs je huis geweest. In 1972 werd de schuur gesloopt en er kwam een flinke ligboxenstal voor zo'n 60 stuks vee. En zo kwam de derde generatie Groen op de boerderij. Op 6 oktober 1978 trouwde Gerard met Lily Schaut uit Zwanenburg. Gerard bleef op zijn stekkie wo nen en Lily trok bij hem in. Vader en moeder vertrokken. Zij hadden een nieuw huisje laten bouwen op een paar honderd meter van de boerderij. Gerard en Lily kregen twee kinderen: Michel en Lizzy. Na nog enkele jaren samengewerkt te hebben, kwam er op 3 maart 1985 plotseling een einde aan het leven van vader Gert. Hij was een man die altijd in hart en nieren van het boerenleven heeft genoten. De vrijheid, de beesten en vooral het werken in de natuur boeiden hem. Het was een echt natuurmens. Hij vond het prach tig als in het voorjaar de weidevogels weer arriveerden. Dan werden er kievitseieren gezocht. Als dan de datum was aangebroken dat het niet meer mocht, werden de nesten gemarkeerd en zodoende gespaard, zodat de vogels hun eieren konden uitbroeden. Op 18 november 2001 kwam er een einde aan een tijdperk van 80 jaar koeien melken door drie generaties Groen. Op die datum zijn alle koeien verkocht. Toch woont de familie Groen nog altijd naar volle tevre denheid op de boerderij. Gert Groen en Neeltje Groen-de Wit met paard op het erf. De kleine boerderij aan de Hartweg anno 2005. De derde generatie Groen woont inmid dels in het woonhuis voor de stolp.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2005 | | pagina 26