Geschiedenis van een timmermanswerkplaats Ons ouwe huis \.s In de vorige uitgave van 't Is mooi weest" hebben we in de geschiedenis gegraven van de oude timmermanswerkplaats die stond op de plek waar nu het huis staat van Joost en Riet Groen aan de Havenstraat bij de rotonde in Zijdewind. We eindigden het artikel met het trieste feit dat het gezin Van Leeuwen uit pure armoe het pand heeft moeten verlaten. Uit het boek „Grepe uit 't leven", waarvoor de schrijfster Gré Sneekes-van Leeuwen (inderdaad een dochter van Evert) ook de illustraties heeft gemaakt, publiceren wij zo nu en dan eens een anekdote. Als oud-Zijdewindse vindt Gré het leuk een bijdrage te kunnen leveren aan ons blad. Ditmaal heel toepasselijk een gedicht over haar geboortehuis. Moin ouwe liefde is niet meer ons mooie huis, dat van weleer 'n fietspad most 'r loid en zoks dat maakt niet bloid de hoge bome wiere roöd ja, dik en dun, 'n héle zoöt die goeie ouwe juttepeer o nei hoi is 'r ok niet meer m'n vader an de skaafbank duimstok steevast boi de hand 't rooie potloodachter 't oor voorover, draaiend met de boor houtloós en de vate teer noh ja ik zien 't weer spoikerbakke en de sloipstien 't hoekie boi de zaagmachien de bedstee met 't hol met piepers altoid vol lange spruite an mekaar aldeur weer, jaar op jaar op zolder skuile hoekies gróte doos met ouwe boekies kamferballe hoge hoed kachelpoip, gerdoineroed koperen vaas met pauweveer noh nei, die is 'r ok niet meer altijd muize heen en weer achter 't skotje, keer op keer ien ding hew ik altoid zoid ik raak dat plekkie nooit meer kwoit ouw liefde zonder skrome voor altoid in m'n drome. deel 2 Op deze schoolfoto toont Gré reeds haar liefde voor schrijven. Wat had ze een hekel aan dat tweedehands truitje met „stop"!

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2005 | | pagina 13