<3 gewaaid. Hij was nat en had het zeer koud. De wegen waren bijna onbegaanbaar maar gelukkig hielp een vriendelijke boer met zijn paard om de auto te draaien. Anders was dit het einde van de rit geweest. Toen hij 's avonds om negen uur thuis was gekomen, is hij zo in de stoel geploft. De volgende dag werd hij wakker met zijn jack nog aan. Later werd er door de buren in de winkel gevraagd waar hij oudejaar had gevierd want het was op de buurt reuze gezellig geweest. In 1967 kreeg Piet een prachtig aanbod van een grootwinkelb edrijf. Hij kon in deze supermarkt van B&W de leiding van de dro gisterijafdeling krijgen. In diezelfde tijd kreeg Piet langs de weg te horen dat Cor Hoebe een nieuwe zaak in 't Veld wilde laten bou wen. Het toeval wilde dat hij Cor op zijn ronde tegenkwam en hem aansprak. P'ef Bijwaard en Tiny Tesselaar proosten Hij zei: „Cor, wat hoor ik. Heb jij plannen om nieuw te bouwen?" Nadat Cor dit had beaamd, bood Piet zijn zaak te koop aan. Omdat Cor hem niet geloofde, gebruikte hij met een lach op zijn gezicht zijn stopwoordjes op zulke vragen: „Och, joh, stik". Dit gebeurde langs de weg en daar is ook meteen tot de koop besloten. Dezelfde avond kwam me vrouw Hoebe al om de gordijnen te meten, terwijl Tiny nog van niets wist. Zo veranderde er veel in korte tijd. Piet en Tiny konden al spoedig in Alkmaar een huis ko pen en zij gingen daar een geheel nieuw leven opbouwen. Na enige tijd kreeg Piet de supervisie over de slijterijen en de cos metica van de Mas samarkt. De laatste 15 jaar werd hij de wij ninkoper van de Con- markten en verbleef daarom regelmatig in het buitenland. Hij bezocht o.a. Frank rijk, Italië, Spanje, Portugal, Californië en Zuid-Afrika. Op deze koopman van de Bijwaarden zullen zijn ouders met genoegen op terugzien als zij dit konden. Precies op zijn zestigste op hun gezamenlijk geluk verjaardag beëindig de Piet zijn kleurrijke loopbaan. Zijn afscheidscadeau was een nieuwe sta tioncar, maar volgens Piet kreeg hij dit met een knipoog naar de hondenkar. Geachte lezer, Binnen het kader van ,,'t Is Mooi weest" vragen wij even uw aandacht voor de webside van schoolbank.nl. Het betreft hier een webside van en door uw klasgenoten van vroeger,of het nu 10 of 60 jaar geleden is geweest. Alle jaren die u op school gelopen heeft, zijn er te vinden of eventueel door uzelf in te vullen met of zonder toevoeging van de schoolfoto's uit vroeger tijden. Het opgeven van uw naam en e-mailadres is voldoende en kosteloos om volwaardig lid te worden van deze toch wel amusante webside. Veel succes en een hoop plezier! De redactie.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2004 | | pagina 7