groei van de bank niet stuiten en andermaal waren de kantoorruimten te klein. In het laatste jaar dat de bank nog in het pand Rijders straat 9 zat, werd het nog geconfronteerd met een bij zondere gebeurtenis. Een drafpaard dat werd bestuurd door een pikeur op een sulky, raakte los van het voertuig en sloeg op hol en vloog door de raampartij van de tussenkantoorruimte, waar het kantoor van de directeur was gevestigd. Het paard rende door de kantoorruimte en verliet het pand weer aan de zijkant via een thermo pane raam. Het beest verwondde zich behoorlijk en leed veel bloedverlies en kon door dierenarts Wilkens niet meer worden gered. De heer Mens van de Rabobank Schagen en omstreken zette het mes in tal van kantoren, waaronder die van 't Veld. Wat overbleef was de betaalautomaat en riante ruimten voor de Stichting Kinderopvang Niedorp. Een bijna honderdjarige banktraditie verdween daarmee uit 't Veld. In die honderd jaar heeft geen andere bank instelling een poging gewaagd tot concurrentie, uitge zonderd een vestiging van een spaarbank van de NMS in het administratiekantoor van Arie Loos. Gedurende een tiental jaren was deze bank gevestigd op de plek waar vroeger de jongensschool en het Antonius-gesticht hebben gestaan. Arie Loos startte een administrat iekantoor aan de Margrietlaan en groeide uit De onstuimige groei van de bank leidde in 1979 tot de bouw van een groot kantoor aan de overzijde van de Rij dersstraat waar een riant bankgebouw werd neergezet onder architectuur van W.E.J. Doedens uit Alkmaar. Het pand, Rijdersstraat 2A, bood eind jaren tachtig zelfs on derdak aan het personeel van drie Rabobanken: Winkel, Nieuwe Niedorp en Zijdewind- 't Veld en rond dertig personeelsleden waren in touw om alle cliënten van de drie banken van dienst te zijn. Einde van een acht en negentigjarige banktraditie In 2000 werd de bank aan de Rijdersstraat 2A nog eens ingrijpend verbouwd voor een half miljoen gulden. De meeste diensten werden centraal geregeld vanuit het hoofdkantoor te Schagen aan de R Ottstraat en het kantoor in 't Veld werd omgebouwd tot een kantoor met een resterende baliefunctie. Snel daarna, in 2002, viel het gebouw in handen van een kantorensanering van Rabobank Nederland. Zijdewind-'t Veld werd Rabobank Schagen en omstreken en bankzaken dienden voortaan in Schagen of in Nieuwe Niedorp gedaan te worden. Argumenten telden niet meer. zijn jasje en ging op zoek naar een nieuwe huisvesting. Op de vrijgekomen plek, vlak bij het kerkplein liet hij een viertal woningen met kantoren en winkel bouwen onder architectuur van Maarten Min uit Bergen, die bij het architectenbureau Bakker en Boots te Schagen werkte. En waar doen de mensen uit Zijdewind en t Veld nu hun bankzaken? Geld opnemen kan nog aan de Rijders straat nr. 2A bij de geldautomaat en verder nog bij de kassa van de Troefmarkt. Alle andere zaken kan men in Schagen regelen of kan dat via Internet. Nog één keer in de maand is de Rabobank enige uren present in Maria Mater. Het pand aan de Rijdersstraat nr. 9 werd na het ver trek van de Rabobank kantoorruimte voor de staf van de Thuiszorg regio Alkmaar en nadat deze instelling in 1995 deze vestiging afstootte, werd het pand gekocht door mevrouw Vollering, door de heer de Lange en mevrouw Roelfsema. In 1995 werd het pand grondig verbouwd omdat het onderdak moest verschaffen aan twee gezinnen. Het slopen van de kluis bleek toch een handicap en zo werd besloten door de familie De Lange om die ruimte Voormalige Rabobank, thans vestiging van Stichting Kinderopvang Niedorp.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2004 | | pagina 14