Dierbare herinneringen In het artikel over de Mariahoeve in Zijdewind in onze vorige uitgave hebben we geschreven over de in 1943 afgebrande stolpboerderij van de familie Broersen. Onderstaand gedicht is geschreven door Trien Droog- Post ter gelegenheid van de 75ste verjaardag van Nel Broersen een van de toenmalige bewoners. Het geeft een mooi beeld van hoe Trien als meisje toentertijd de sfeer van deze boerderij heeft ervaren. Ja Nel, dat had je niet verwacht dat ik iets naar voren bracht. Maar ik kon het toch niet laten even tot je te praten. We kennen elkaar nu tachtig jaar. We waren buurtjes van elkaar. Wij gingen samen naar kerk en school en hadden onderweg vaak jool. Ook was ik bij jullie thuis, eigenlijk was ik bijna kind aan huis Soms was ik jaloers op wie? Jij had nog twee zusjes Alie en Marie Thuis was ik vaak alleen Had enkel acht mannen om me heen. Ook was ik wel eens bij jullie een logee. Sliepen met z'n drieën in de bedstee. Wat vond ik dat toch fijn, dat het nu nóg herinneringen zijn. Op de koegang was het altijd feest. Daar speelden we het meest. Het staltje dat was blauw en de bakkamer een beetje nauw, Nel, en dan het achterom, waar je moeder kookte en Marialiedjes zong. De dars met het paardenhoofdstel, lemoen, bit en de leidsels, wat mooi! De kapberg lag vol met stro en hooi. Buiten de regenbak, het kippenhok, bussenrek en een hok met zand. Helaas, alles is weg of verbrand Aan de overkant een houten plee. Dat noemen ze nu een wc Aan de perenboom een touw, dan kon je schommelen, als je wou. Op het pad hadden we schik, Een plank tussen het hek en we hadden een wip. Pannen boenen op de stoep In de zomer kookte moe in de boet. Ook weet ik nog best dat Piet ging melken met de hondenkar naar het poepennest of met het vletje naar de overkant want daar had buurman Broersen ook nog land. Maar toen kwam een grote brand, dat was voor jullie wel een ramp. Ik was de eerste die het zag en ging naar jullie op een draf. Toen vloog ik naar een brandweerman. Het was Valk of Wullem Kolkman. Ik had m'n best er voor gedaan maar helaas de boerderij, daar was geen redden aan. Toen zijn jullie bij ome Siemen gaan wonen en hadden toch een onderkomen Later Nel, ging je naar Piet en Trien. Toen zagen we elkaar te kort misschien. Je groeide op met dat gezin en Nel, bij de kinderen ben je in Je huis heeft kort te koop gestaan. Ja, Piet en Aad en Ida, dat hebben jullie goed gedaan. Het huis was snel verkocht en nu ga je naar Sabinahof, Ga er maar lekker van genieten, ik kom gauw bij je op visite. De Broersentjes zijn voor mij een familie apart. Ze liggen me na aan het hart. Veel liefs van Jan en Trien, ik hoop je gauw weer te zien. janu-

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2004 | | pagina 26