Historie van de bakkerij van de familie Wijn Adviseurs: dokter J.C.A. Hageman pastoor J.v.d. Linden. Van dit bestuur gingen Hans Pieterse en Nico Poelsma over naar het bestuur van Nije Scagha. Inmiddels staat er aan de Oranjelaan een prachtig gebouw. Van buiten mooi en van binnen helemaal een plaatje. Heerlijk ruim opgezet. Royale kamers met een mooie keuken, waar men zelf elektrisch kan blijven koken, een prachtige badkamer en een slaapkamer. De bewoners krijgen zorg op maat. Indien het nodig is, wordt men geholpen. Nadat alle bewoners van het oude pand naar het nieuwe waren verhuisd, kwam iemand op het idee om ook de naam van het centrum te veranderen, omdat de naam Maria Mater wat oubollig zou klinken. Opnieuw moest er strijd geleverd worden en weer klonk overal „Maria Mater moet blijven". En natuurlijk de naam Maria Mater is Maria Mater gebleven. Het complex heet echter niet meer bejaardencentrum maar woonzorgcomplex Maria Mater. Voor de bewoners was het na de verhuizing in september/oktober 2003 nog even wennen, maar de meeste bewoners hebben hun draai al weer gevonden en wachten nu met spanning op de laatste fase van de bouw die in de zomer van 2004 zijn beslag zal krijgen. Dan is Maria Mater ook een wijksteunpunt rijk. Voor zieningen als een restaurant, kapsalon, biljartzaal, kantoren en tijdelijke opvang voor mensen, die tijdelijk worden verpleegd na een ziekenhuisopname zijn dan een feit. Dan is er weer volop ruimte voor recreatie en ontspanning. Alle bewoners wensen we nog veel mooie jaren toe in het nieuwe Maria Mater met heel veel levensgeluk en een prettige werksfeer voor het perso neel. deel III Na de donkere oorlogsjaren werd de bakkerij met nieuwe moed weer opgestart. Vader Wijn en de zonen Jan en Siemon werkten gedrieën in het bedrijf om de productie van brood, koek en beschuit op tijd klaar te krijgen. Vervolgens gingen ze de wijk in om de gebakken producten aan de man te brengen. In 1955 na vele jaren met vader samengewerkt te hebben, nemen Jan en Siemon de zaak van hem over en gaan verder onder de naam firma Gebroeders Wijn. De veranderingen in de bakkerswereld begonnen zich in de jaren zestig al aan te kondigen. In de omliggende dorpen sloot af en toe een bakkerij de deuren. Dat had als gevolg dat de overgebleven bakkers het steeds drukker kregen. In Nieuwe Niedorp bijvoorbeeld sloten in de loop van een jaar of zes alle vier bakkerijen. Ons bedrijf groeide dus uit z'n jasje. Omdat we de vraag bijna niet aan konden, kochten we extra brood in bij bakker Van der Pol in Alkmaar. Toen bakker Portegijs ook in die tijd stopte, kregen we de klanten in de Kampen tot aan 't Veld er ook bij. Omdat onze omzet steeds maar weer groter werd, besloten we in 1974 achter het bestaande gebouw een nieuwe bakkerij te bouwen. In maart van dat jaar werd door het aannemersbedrijf Goet en Klijn uit Nieuwe Niedorp begonnen met de nieuwbouw. Eind mei werd het nieuwe gebouw opgeleverd. We hebben toen ook moderne machines aangeschaft waardoor we de vraag weer voldoende aankonden. Hier is nog goed te zien dat de was aan de lijn hangt te wapperen. wordt vervolgd

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2004 | | pagina 18