a broek, ofwel snelschijter. In de linkerkast staat een verzameling oude blikken en gezelschapsspelletjes. In de rechterkast prijken antieke kledingstukken zoals baaien onderrokken, werk- en gastschortjes, een lakens pak, een kaphoed en een zwartlakense cape, versierd met plukjes schapenwol. Boven het theekastje met kanten doek houdt een Mariabeeld op een prach tige console een behoedend oogje in het zeil. De tafel ziet eruit alsof de bewoners „even" weg zijn. Tegenover het oude kantkloskussen met rol en kanten lint ligt een Katholieke Illustratie, vergezeld van een pijp en een brilletje. De bedstede is netjes opgemaakt. Over de rand hangen een baaien nachthemd met slaapmuts en een nachtjakje met nachtkapje alvast klaar voor hun dragers. Op de beddenplank staan naast de nacht spiegel het geldkistje en de koperen beddenkruik. Aan de wand hangen het wijwaterbakje en een religieus getint prentje. De krib boven het voeteneind is kinder loos maar wel in stijl opgemaakt met mooi bedden goed. In de onderkooi is voldoende ruimte voor een winterlang piepers. Kortom deze kamer is echt een ruimte om terug te dromen naar de tijden van weleer. Dit zijn enkele van de tegeltjes die zijn gevonden in de muren van de boerderij. Ook in de schoor- steenwand van het zomerhuis werden tegels ingemetseld om de steenlagen weer vlak te maken. Die zitten er nog! Zo ziet de woonkamer er anno 2003 uit. Als het aan de huidige bewoners ligt, blijft hier de tijd nog heel lang stilstaan.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2003 | | pagina 21