In de dertiger jaren werd aan de Rijdersstraat, nummer 118, een nieuwe woning voor Jo gebouwd. Hij trouwde met zijn bruid Lies Dol en ging dus het huis van zijn tantes verlaten. Uit dit huwelijk zijn zes kinderen geboren: vier meisjes en twee jongens. Poepie Kamp was een echte vechter voor de zaak, was handig en niet bang voor een paar smerige han den. Dat laatste heeft hij wel bewezen in de eerste oorlogsjaren toen alles schaars was. Hij kon ook geen nieuwe banden voor de auto kopen. Soms moesten ze tijdens een rit naar Amsterdam driemaal een band verwisselen want van een nieuwe band kon je alleen maar dromen. Op een van deze reizen zei Lies: „Nou Jo, dit is toch wel een wonder: op de heenweg geen pech en nu zijn we al bijna in de Heerhugowaard en dicht bij huis. Is dat niet fijn?" Jo zat al gespannen achter het stuur en riep: „Mens houdt je snater, want we Op hetzelfde moment was het „knal". Later in deze oorlogsjaren heeft hij menigmaal deze rit op de fiets gedaan. Zoon Piet heeft vader Jo opgevolgd en is later naar de Wieringermeer vertrokken om een flinke zaak op te bouwen. De dochters hebben nog heel wat jaartjes hun tantes in de winkel geholpen. Toen de naaischool in 't Veld van de eerwaarde zusters niet meer rendabel was en de naaimeisjes niet meer in de winkel kwamen voor garen en band, werd de winkel van de gezusters Prinz opgeheven. In 1968 heeft de eigenaar van café De Vriendschap, buurman Jb. Kramer, het gehele pand gekocht en heeft er ten behoeve van zijn zaak een parkeerterrein aangelegd. Zo is dan ook uit 't Veld weer een fraai en nostalgisch winkeltje verdwenen, dat al meer dan honderd jaar heeft bestaan: Prinz op nummer 94. De dames Prinz op visite in Heerhugowaard. v.l.n.r. Annie Bes, Jb Ligthart en Jo Kamp. Op de achtergrond links het winkeltje van Prinz en rechts café De Vriendschap van Arie Slijkerman.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2003 | | pagina 5